Paukner: Odmítám Duklu prodat někomu s úmyslem dokonat dílo zkázy, aby vyprodal kádr a všechno uzavřel

Paukner: Odmítám Duklu prodat někomu s úmyslem dokonat dílo zkázy, aby vyprodal kádr a všechno uzavřel

O majiteli Dukly Petru Pauknerovi se ví, že dlouhodobě hledá pro tradiční dejvickou značku z Julisky nového partnera, aby nemusel vše táhnout ze svých finančních prostředků.

Aktuálně osmý tým FNL, který startuje jaro proti Jihlavě, už ho dle jeho slov stál téměř 400 milionů korun, což vskutku není málo. "Nebudu skrývat, v současném stavu jsem prodělal velké peníze a není náznak, že by se to mohlo výrazně zlepšit," citoval web aktualne.cz slova vlastníka Dukly.

A jak se mu ohledně případného strategického investora daří? "Je to velmi složité, Dukla je druholigový klub. Ale je to složité pro všechny, i pro prvoligové. Ze zahraničí se sem nikdo neřítí, kdyby se někomu podařilo prodat klub do zahraničních rukou, jen bych mu pogratuloval a choval k němu velký respekt. Mně se to nepovedlo a nedělám si velké naděje, že by to vyšlo," podotkl na webu aktualne.cz šéf společnosti Carbounion Bohemia.

Největší tuzemský obchodník s uhlím má navíc jednu podmínku, která může případného kupce odradit. "Odmítám klub prodat někomu s úmyslem dokonat dílo zkázy, aby vyprodal kádr hráčů a všechno uzavřel. To by se mi nelíbilo. Dukla se vzkřísila, když byla takřka mrtvá, investoval jsem do ní velké peníze, abych ji udržel. Kdyby se po devíti letech kruh uzavřel, byla by to velká marnost," zakončil na aktualne.cz Paukner.

Belaid se vrací do českého fotbalu! Podepsal smlouvu v Jihlavě a bude hrát F:NL

Zdroj: aktualne.cz