Fotbal pro mě přestal existovat, už to není jako předtím, přiznal domovině pomáhající Ševčenko

Fotbal pro mě přestal existovat, už to není jako předtím, přiznal domovině pomáhající Ševčenko

Dnes již bývalý kouč italského Janova Andrij Ševčenko přiznal, že pro něj po invazi ruských vojsk na Ukrajinu přestal existovat fotbal.

"Fotbal pro mě přestal existovat. Vůbec na něj v těchto dnech nemám chuť myslet. Už to není jako předtím. Nebaví mě sledovat fotbal ani žádné jiné sporty," citoval web sport.sk slova někdejší ofenzivní legendy ukrajinské reprezentace se 111 mezinárodními duely a 48 brankami.

"Celá moje pozornost se po probuzení soustředí na to, jak pomoct mojí zemi, co pro ni a tamní lidi mohu udělat. Každý den jsem v telefonickém spojení s mými rodiči a přáteli, kteří mě o dění na Ukrajině informují. Je hrozné, co se tam děje," kroutil hlavou pětačtyřicetiletý Ševčenko, jehož slova nabídl web sport.sk.

Zákaz startu ruským a běloruským sportovcům proto jednoznačně kvituje. "Chválím FIFA i UEFA, že se k tomuto kroku odhodlaly. Dokud válka neskončí. neměli by mít sportovci z těchto zemí právo startovat na mezinárodních akcích," uzavřel na sport.sk bývalý forvard Chelsea, AC Milán a Dynama Kyjev.

Američané loví v Paris Saint-Germain. Messi do Miami pravděpodobně nevypadá, co Ramos do LA?

Zdroj: sport.sk