Teď jsme jednotní, makáme jeden za druhého, ale nemůžeme létat někde v oblacích, krotí euforii Mareček

Teď jsme jednotní, makáme jeden za druhého, ale nemůžeme létat někde v oblacích, krotí euforii Mareček

Teplice na tom byly ještě před pár týdny tabulkově hrůzostrašně, ovšem povedený start do jarní fáze a 10 získaných bodů z dvanácti možných je katapultovalo už na dvanáctou pozici a hororový start Jiřího Jarošíka na Stínadlech je zapomenut. 

"Takový úvod asi nikdo nečekal, ani my sami. Ale myslím, že se projevuje to, co trénujeme a co po nás kouč Jiří Jarošík chce. V zimě jsme absolvovali soustředění v Turecku, kde jsme se poměřili s dobrými soupeři, porazili jsme Rapid Vídeň, Sofii. Řekl bych, že jsme se naučili vyhrávat, a dokázali jsme na to navázat. Jsme za to rádi, narůstá nám sebevědomí, ale budeme pracovat dál. Myslím, že teď jsme jednotní, makáme jeden za druhého. Máme konkurenceschopný tým, posty jsou zdvojené, trenér má na výběr," uvedl v interview pro magazín Gól zkušený středopolař Lukáš Mareček.

Jako jeden z nejostřílenějších fotbalistů v šatně cítí větší zodpovědnost. "Jsem jeden z těch starších, vždycky se snažím jít klukům příkladem, bavím se s nimi. Nedostávám se pod tlak, ale chci, aby i trenéři měli v nás zkušenějších oporu. Důvěru chci splatit," přidal.

Co vše se na teplické půdě během zimní pauzy změnilo? "Myslím, že asi každý nad podzimní částí během přestávky přemýšlel. Za sebe mohu říct, že jsem takovou sérii bez výhry v kariéře neměl. A když se nám nějaký zápas povedl, nenavázali jsme na to. Za dva roky, co jsem v Teplicích, jsem teď zažil poprvé tři výhry po sobě. Jsem za to rád a věřím, že přijdou další vítězství. Trenér je na nás náročný. Chce, abychom hráli náročný fotbal, abychom presovali soupeře. Požaduje po nás, abychom na tréninku pracovali na sto procent, aby nikdo nic nevypustil, aby se tvrdě trénovalo. Myslím, že každý hráč si to vzal k srdci, a tréninky mají šmrnc. Je to jízda. Tam to začíná a je dobře, že to pak dokážeme z tréninku přenést do zápasu. To je podle mě jedna z hlavních věcí," citoval portál gol.cz slova držitele čtyř klubových trofejí.

Nemusí se nyní v severočeské kabině krotit euforie? "Nemůžeme létat někde v oblacích. Každou výhru si samozřejmě užíváme, celý týden se od toho pak odvíjí. V kabině je pohoda, tréninky jsou dobré, občas padne i nějaká sranda. Do půlky týdne je to takové uvolněnější, ale pak se už se vší vážností připravujeme na dalšího soupeře. I trenéři to krotí. Jsme rádi, jak se nám teď vede. Ale nechci to zakřiknout. Chceme na tenhle vstup do jara navázat a držet si formu, kterou teď máme," pokračoval na serveru gol.cz bývalý hráč Lokerenu, Heerenveenu, Sparty i Anderlechtu, jehož osm duelů v řadě neporažený tým se nyní připravuje na domácí střet se Slováckem.

Paukner: Odmítám Duklu prodat někomu s úmyslem dokonat dílo zkázy, aby vyprodal kádr a všechno uzavřel

Zdroj: fkteplice.cz