Po taktické stránce mi přijde, že se hráčům v Ekstraklase nechce moc vracet do obrany, všiml si Doležal

Po taktické stránce mi přijde, že se hráčům v Ekstraklase nechce moc vracet do obrany, všiml si Doležal

Exjablonecký forvard Martin Doležal (31) ze Zaglebie Lubin dosud přetavil 186 poskytnutých minut v Ekstraklase ve dva přesné zásahy, čímž hned na startu jara vyrovnal svou gólovou bilanci za celý podzim na severočeské Střelnici.

Na zahraniční angažmá už si přitom po třicítce příliš nevěřil. "Moc jsem nevěřil, že by se mohla v mém věku ještě objevit nabídka ze zahraničí, která by mě zajímala. Když se před Vánocemi ozval Lubin, tak jsem začal zvažovat všechna pro a proti. Nakonec jsem se rozhodl, že po tolika letech v Jablonci ještě zkusím něco jiného, bral jsem to i jako novou fotbalovou výzvu a motivaci. Odehrálo se hodně rychle i hladce. Majitel Jablonce pan Pelta byl vstřícný a pustil mě, i když jsem měl v klubu ještě na půl roku smlouvu," ocenil svého bývalého šéfa odchovanec Sigmy Olomouc, jehož slova nabídl portál gol.cz.

V Zaglebie podepsal kontrakt na dva a půl roku. Už se do Polska přestěhoval i s celou rodinou, nebo je u severních sousedů sám? "Zatím jsem to ještě nestihl, je to trochu i tím, že se autem dostanu za dvě a půl hodiny za rodinou do Jablonce, většina cesty v Polsku je navíc po dálnici. Od trenéra dostáváme i delší volno. Za pár dní bychom měli být snad už přestěhovaní, malý chodí ještě v Jablonci do školky. Se sháněním bydlení mi pomáhá klub, oslovil jsem i bývalého spoluhráče z Olomouce a Jablonce Martina Pospíšila, který hraje v Bialystoku již několik sezon a už v Polsku za ty roky zdomácněl. Věřím, že něco vhodného pro nás seženeme, v Lubinu jsem se totiž zatím ještě moc nerozkoukal," přiznal na stránkách Gólu Doležal.

Se sportovním zázemím Lubinu je každopádně moc spokojen. "V Polsku je to na úplně jiné úrovni než v Česku. Vedle stadionu máme osm travnatých hřišť, celou zimní přípravu jsme v domácích podmínkách absolvovali na trávě, na herní soustředění jsme odletěli na dva týdny do Turecka," ozřejmil na gol.cz zkušený útočník, jenž už na prvoligové úrovni nasázel 88 prvoligových tref.

Jeho nový zaměstnavatel hraje na jednoho útočníka. "Jsme na tenhle post čtyři abonenti. Tomáš Zajíc si ale zranil kotník, takže není k dispozici, pak je tam ještě šestnáctiletý kluk, který teprve sbírá zkušenosti. Hráči jsou v polské lize individuálně dobře vybavení, ale po taktické stránce se mi zdá, že se jim do obrany nechce příliš vracet, jak jsme zvyklí v Česku. Pro útočníky to naopak znamená výhodu, že nejsou tak natěsno bránění nebo zdvojovaní," uzavřel pro časopis Gól svěřenec trenéra Piotra Strokowiece, jenž má po svém boku v klubu kromě zmíněného Zajíce také dalšího krajana Erina Daniela.

Krejčí o možné budoucí roli kapitána Sparty: Tahle funkce se tvoří uvnitř týmu, nikdo pořádně neví, jak to u nás funguje

Zdroj: gol.cz