Krejčí o možné budoucí roli kapitána Sparty: Tahle funkce se tvoří uvnitř týmu, nikdo pořádně neví, jak to u nás funguje

Krejčí o možné budoucí roli kapitána Sparty: Tahle funkce se tvoří uvnitř týmu, nikdo pořádně neví, jak to u nás funguje

Ze všech sparťanských mladíků bývá na trávníku nejvíce slyšet Ladislav Krejčí mladší (22), který je mnohými považován za jednoho z největších lídrů letenského mužstva.

I bývalý univerzál Zbrojovky Brno pracuje s mentálním koučem. "Stojím si za tím, že nejlepší věci v životě jsou ty, které sám prožijete. Rád si tím projdu, osahám si to na vlastní kůži. Rady ale dostávám. Třeba od starších hráčů. Zajímá mě názor nejbližšího okolí, jsou to pro mě cenné podněty. Patří do toho samozřejmě i rodina, rádi se o tom se mnou baví. Nejvíc mi pomáhá v těchto věcech mentální kouč Vítek Schlesinger. Spolupracujeme spolu už dlouho, je to další člověk, se kterým tyhle názorové věci sdílím," uvedl v interview pro přílohu Deníku Sport svěřenec trenéra Pavla Vrby.

Že by se chystal na budoucí kapitánskou roli? Řada fanoušků slavného "S" o tom třeba již od startu nového ročníku 2022/2023 nepochybuje. "Postřel jsem to. Občas se mě to někdo i zeptá. Můj názor je ale pořád stejný. Jsem strašně rád, že mě fanoušci vnímají pozitivně a podporují mě, ale tahle funkce se tvoří uvnitř týmu. Nikdo pořádně neví, jak to u nás funguje. Máme jasně určené kapitány, kteří něco zažili, mají plno zkušeností. Lídry si určuje kabina a já jsem maximálně spokojený s tím, jak to je teď nastavené," přidal v rozhovoru pro magazín Plus kolega Vitíka, Hložka, Karabce a spol.

Jeho pozice v kabině je každopádně nesrovnatelně jiná, než v létě 2019, kdy do metropole přestoupil. "Cítím se uvnitř týmu čím dál tím víc uvolněněji, to je pravda. Ale to je přirozené, když jste v kolektivu delší dobu. Ze své herní pozice mám za úkol si organizovat spoluhráče a hodně mluvit, to k tomu možná taky pomáhá. Celkově se ve Spartě cítím skvěle. Určitě to ale není tak, že bych si říkal, že když budu víc mluvit, dostanu pásku. Je to přirozený proces. Kapitán by měl být ten, kdo má spoustu zkušeností s těžkými situacemi, které vás v sezoně potkají. Takové hráče tu máme," uzavřel ve Sport magazínu Plus o sedm let mladší jmenovec křídelníka s minulostí v Serii A Ladislava Krejčího.

Že by se na Letné největšího rivala nijak neobávali? Respekt ke Slavii mám obrovský, říká kouč Sparty

Zdroj: Sport magazín Plus