Nagelsmann: Davies je na dobré cestě k uzdravení

Nagelsmann: Davies je na dobré cestě k uzdravení

Kouč Bayernu Mnichov Julian Nagelsmann povzbudivě promluvil o zdravotním stavu Alphonsa Daviese. Toho byla začátkem ledna diagnostikována mírná myokarditida, tedy zánětlivé onemocnění srdce poté, co prodělal koronavir.

„Naštěstí je v pořádku,“ prozradil Nagelsmann po prohře Bayernu 4:2 s Bochumi v utkání 22. Bundesligy s tím, že jednadvacetiletý Kanaďan i nadále dosahuje v rekonvalescenci dobrých pokroků. „Stále to bude chvíli trvat, ale známky o nebezpečí kolem jeho srdečního stavu jsou určitě pryč. Další schůzku má za dva týdny. Zdá se, že nastal ten nejlepší možný scénář, pokud jde o proces hojení,“ řekl trenér Bayernu o fotbalistovi, který k polednímu zápasu nastoupil 17. prosince loňského roku.

Několik dní poté, co Nagelsmann promluvil k tomuto problému, Davies odcestoval do Rakouska, když Bayern remizoval 1:1 s Red Bull Salzburg v Lize mistrů UEFA a řekl novinářům povzbudivou zprávu, že je bez bolesti.

Sám Davies se ke svému zdravotnímu problému vyjádřil také. „Necítím žádnou bolest, jsem v pořádku. Ale stále ještě nevím, kdy se budu moci znovu vrátit na hřiště,“ uvedl fotbalista, kterého během zimní pauzy zasáhl koronavir a dočasně mu tak narušil jeho kariéru. Myokarditida (ve většině případů mírný, dočasný stav) mu byla zjištěna při následném vyšetření, které všichni hráči podstupují po pozitivním testu na Covid. Podle Nagelsmanna má Kanaďan od klubu tolik času, kolik na rekonvalescenci potřebuje.

„Phonzy je v pohodě. Jakmile uplyne čtyřtýdenní období, uděláme další testy. Uvidíme, co pak odhalí lékařské zobrazování,“ uvedl na jeho adresu dále kouč Bayernu.

Davies, který přišel do Bayernu v lednu 2019 z Vancouveru Whitecaps mezitím zahání nudu tak, že tráví čas hraním a komunikací s fanoušky na Twitchi.

Zdroj: Bundesliga.com

Nikdy jsem se do ciziny nehnal, o Polsku bych ale kvůli kamarádům uvažoval, přiznal Holík. Inspiruje ho Hanousek?