Zájem o Chelsea prý projevilo již 300 kupců. Jen 10 jich je ale reálných

Zájem o Chelsea prý projevilo již 300 kupců. Jen 10 jich je ale reálných

Od té doby, co se rozhodl prodat Chelsea, obdržel ruský miliardář Roman Abramovič podle serveru 90min.com přes 300 nabídek k prodeji, ačkoli pouze asi 10 z nich je považováno za důvěryhodné kupce.

Abramovič se rozhodl k prodeji klubu, protože vláda Spojeného království pokračuje v uvalování sankcí na jednotlivce a podniky kvůli podezřelým napojením na Vladimira Putina po ruské invazi na Ukrajinu. Mezi sankcionovanými je například také bývalý akcionář Arsenalu Alisher Usmanov.

Zájem o Blues hned z několika stran je veřejně znám. Například turecký podnikatel Muhsin Bayrak tvrdil, že byl v pátek blízko k dohodě, Hansjorg Wyss a Todd Boehly pak vedou další potenciální diskuse.

Podle ESPN to však zájmu o klub ze Stamford Bridge neubližuje. Uvádí se, že od doby, kdy Abramovič oznámil, že klub prodá, obdržela Raine Group (banka odpovědná za prodej) stovky nabídek. Ne všechny jsou ale realistické.

Zájem má mimo jiné například Michael Rubin, který je majitel sportovního giganta Fanatics. Nabídku mělo rovněž nabídnout RedBird Capital Partners, v jehož čele stojí Gerry Cardinale. Ten již nyní ale vlastní 11% podíl v Liverpoolu. Navíc existuje řada dalších konsorcií a jednotlivců, kteří mohou být také součástí jednání, ale ještě se veřejně neodhalili.

Prvotní zprávy nicméně naznačovaly, že Abramovič by chtěl už během tohoto víkendu dosáhnout v jednáních o prodeji pokroku, protože se touží klubu co nejdříve zbavit.

Zdroj: 90min.com

O Lewandowskiho je zájem. Pustí ho Bayern a přivede místo něj Haalanda?