O Lewandowskiho je zájem. Pustí ho Bayern a přivede místo něj Haalanda?

O Lewandowskiho je zájem. Pustí ho Bayern a přivede místo něj Haalanda?


Manchester United se zařadil mezi kluby, které kontaktovaly zástupce polského snajpra Roberta Lewandowskiho. Útočník totiž uvažuje o své budoucnosti s méně než 18 měsíci zbývající smlouvy v Bayernu Mnichov.

Lewandowski nedávno prohlásil, že je otevřený všemu, pokud jde o jeho budoucí plány. Zároveň se všeobecně předpokládá, že si je třiatřicetiletý fotbalista rovněž vědom zájmu Bayernu o útočníka Borussie Dortmund Erlinga Haalanda.

Podle serveru 90min.com se právě Bayern výrazně zapojil do bojů o podpis norského útočníka, který by byl v Bavorsku logickým nástupcem polského útočníka. Zájem o Haalanda je nicméně široký – mezi kluby, které v posledních měsících projevily zájem, patří Paris Saint Germain, Real Madrid, Barcelona, Chelsea a Manchester City.

Lewandowskiho zástupci nyní zvažují možnosti, pokud by se rozešel s Bayernem. A klub z Old Trafford údajně požádal, aby byl o jeho situaci informován. Začátkem letošního roku dočasný kouč „Rudých ďáblů“ Ralf Rangnick který podle všeho bude mít při přestupech poměrně velké slovo potvrdil k Lewandowskimu svůj obdiv poté, co byl fotbalista vyhlášen nejlepším hráčem FIFA.

„Robert byl jedním z nejlepších, ne-li nejlepším útočníkem v Německu. Určitě v Německu a také v Evropě,“ řekl Rangnick. „V minulé sezóně vstřelil 41 nebo 42 gólů v německé Bundeslize a několik dalších gólů v Lize mistrů a v Německém poháru. Je to vynikající hráč,“ řekl současný lodivod United na Polákovu adresu.

Že na Old Trafford budou hledat útočníka je již zřejmé, a právě Lewandowski by tak mohl být osloven. Klub je připraven, že přijde na konci sezóny o Edinsona Cavaniho a ani u portugalské superstar Cristiana Ronalda není jasné, zdali v klubu bude pokračovat.

Zdroj: 90min.com

Nagelsmann: Davies je na dobré cestě k uzdravení