Průšvihář Laňka si kvůli úplatkům dva roky fotbal nezahraje

Průšvihář Laňka si kvůli úplatkům dva roky fotbal nezahraje

Denis Laňka, naposledy záložník fotbalových Teplic, se bude muset obejít dva roky bez fotbalu. K tomu bude muset sáhnout i do peněženky. Za úplatkářství mu etická komise Fotbalové asociace ČR kromě zákazu startů vyměřila i pokutu 40 000 korun. Čtyřiadvacetiletý záložník má nicméně možnost odvolání se. 

Etická komise potrestala Laňku za to, že si měl nechat v červenci 2020 během někdejšího angažmá ve Vyšehradu slíbit úplatek ve výši 40 000 korun za ovlivnění druholigového klání s Prostějovem.

"Byť tento úplatek následně nepřijal, čili tam nedošlo k předání plnění, tak už samotné nechání si slíbení úplatku je pro nás disciplinárním přečinem. Za to jsme se pana Laňku rozhodli potrestat dvouletým zákazem činnosti související s Fotbalovou asociací a také peněžitým trestem," uvedl ve videu FAČR předseda etické komise Jan Eisenreich.

Záložník se po působení v pražském celku vrátil do Příbrami a loni v létě zamířil do Teplic. Za které si letos připsal osm ligových startů. Podzim pak dohrál v třetiligové rezervě Severočechů. Na startu zimní přípravy mu pak klub ze Stínadel oznámil, že si může hledat nové angažmá.

"Musíme dodržovat presumpci neviny, takže čekáme, zdali dojde k jeho odvolání, nebo zda nabude rozsudek právní moci. Nicméně od začátku projednávání u etické komise se Denis Laňka připravuje individuálně a není součástí žádného týmu FK Teplice," stojí ve vyjádření teplického klubu k aféře fotbalisty, který v nejvyšší soutěži odehrál doposud 27 zápasů.

Zdroj: Fotbal.cz

Zájem o Chelsea prý projevilo již 300 kupců. Jen 10 jich je ale reálných