Kuchtovy ruské problémy: Jak se dostat na baráž a co s českou červenou kartou?

Kuchtovy ruské problémy: Jak se dostat na baráž a co s českou červenou kartou?

Ve dvou problémech různého druhu se na začátku svého ruského angažmá v Lokomotivu Moskva ocitl český útočník Jan Kuchta. Červená karta z české ligy ohrožuje platnost vítězství Lokomotivu v  prvním jarním kole ruské Premier League, blokáda ruských hranic zase jeho cestovní plány směrem k české reprezentaci.  

Po debaklu 4:0, který Lokomotiv ve čtvrtek utrpěl v ruském poháru proti Jeniseji, to byla úplně jiná káva. Úvod do jarní části ruské ligové soutěže Lokomotiv zvládl a v moskevském derby si připsal vítězství 3:2 nad Khimki. Český útočník Jan Kuchta, který do Moskvy přestoupil v zimní přestávce svůj ligový debut vyšperkoval gólem. Co víc si přát? Snad jen, aby soupeř nechtěl zpochybnit právoplatnosti jeho startu s odkazem na červenou kartu, kterou Kuchta dostal loni na podzim ještě v české nejvyšší soutěži proti Baníku Ostrava.    

“Budeme jednat o podání protestu. Podle nás neměl Kuchta hrát. Na 90 procent jsme si tím jistí a nejspíš budeme protestovat. Navíc dal gól, takže nás to poškodilo,“ citoval iSport.cz Romana Těrjuškova z Khimek. Podle nich totiž Kuchta měl za červenou kartu stát a nastoupil tedy nelegálně. Vedení Lokomotivu i ćeský útočník ale potíže nečekají. “Myslím, že s tou červenou kartou není problém,“ citoval Kuchtu specializovaný deník Sport-express.

A český hráč řeší ještě jeden další problém. Jak se výhledově dostat na reprezentační sraz českého národního týmu před barážovým utkáním proti Švédsku. Ruská letadla kvůli vojenské ofenzívě režimu Vladimíra Putina na Ukrajině mají zákaz vstupu do evropského vzdušného prostoru a útočník, který by zřejmě byl hlavní volbou Jaroslava Šilhavého při absenci Patrika Schicka tak zřejmě bude muset hledat alternativní způsoby spojení než přímý let Moskva - Praha. Podle Kuchtova agenta Milana Markoviče citovaného webem iDnes se ale na řešení problému pracuje.

zdroj: iSport/iDnes