Výchova talentů? Sparta a Slavia, Sigma i Baník mají před Mladou Boleslaví náskok několika roků, ale...

Výchova talentů? Sparta a Slavia, Sigma i Baník mají před Mladou Boleslaví náskok několika roků, ale...

Jiří Plíšek působí v mládežnických strukturách Mladé Boleslavi zhruba půl roku a během této doby pracoval zejména na tom, aby byla středočeské značce přiznán prestižní status klubové akademie.

"Chceme být zajímaví pro každého nového mladého hráče a jeho rodiče, aby věděli, že spojení s Mladou Boleslaví má význam nejen z hlediska sportovního rozvoje, ale i z hlediska komplexní připravenosti pro život," informoval na webu fkmb.cz devětačtyřicetiletý odborník.

Bude nyní péče o boleslavské naděje srovnatelná s akademiemi předních tuzemských celků? "Pražské Sparta a Slavia, podobně Olomouc i Ostrava se výchově talentů věnují dlouhodobě a mají před námi náskok několika roků. Dovoluji si však prohlásit, že kvalita trenérů a sportovních specialistů, kteří už dnes pracují v FK Mladá Boleslav, je na srovnatelné úrovni se zmíněnými a zavedenými akademiemi. Zároveň tvrdím, že někteří naši odborníci mají takový přesah, že patří mezi špičku ve svém oboru. Navíc naší přidanou hodnotou bude vlastní filozofie, kterou budujeme a skládá se z mnoha dalších podpůrných projektů, jak se o hráče starat a jak převzít roli lídra zdejšího regionu, do kterého chceme investovat naši know-how, energii a podporu, což přesahuje základní status klubové akademie a její manuál. Nebojíme se dát šanci novým, mladým a talentovaným lidem, kteří prokazují vědomosti, chuť tvořit a také potřebný charakter. Důležitá je ovšem také profesní zkušenost, a proto jsme na pozici vedoucího trenéra kategorií U17 až B týmu přivedli Pavla Maluru, který bude přímo zodpovědný za detailní a precizní přípravu hráčů směrem k profesionálnímu fotbalu a schopnosti zvládnout potřebné nároky na profil moderního hráče. Zde pamatujeme i na úzkou spolupráci s realizačním týmem našeho A mužstva," přidal na fkmb.cz někdejší stratég Slovácka, Teplic, Ústí, Hradce i Željezničaru Sarajevo.

Jsou však v Mladé Boleslavi pro skutečně prvotřídní akademii vhodné podmínky? "Mladá Boleslav má jedny z nejlepších podmínek v republice. Zároveň je určitě spousta věcí ke zlepšení. Mám radost, že tady probíhají přípravy na rozšiřování technického zázemí, vybudování regenerace jenom pro akademii, zvětšení a zkvalitnění posilovny, hledáme další parametry vylepšování ubytování a vybudování dalších a dalších hřišť i prvků pro tréninkový proces. Zmiňovaný rozvoj infrastruktury se týká všech klubových areálů, ale především akademie. V tomto kontextu mi nezbývá, než ještě jednou poděkovat vedení klubu za podporu a společnou snahu vytvořit projekt a klub, na který budeme všichni hrdí a bude nás to zde všechny bavit, pak to totiž bude bavit i naše kluky a fanoušky, a o to zde také jde," zakončil na fkmb.cz vítěz domácího poháru z ročníku 2008/2009.

Půjde druholigové Ústí po olomouckém Benešovi? Jarolím ho zatím nekontaktoval, ale nevylučuje to...

Zdroj: fkmb.cz