Slavia má teď rozhodně lepší gólmany než Sparta, míní Čontofalský, pro nějž je Mandous nejlepším brankářem ligy

Slavia má teď rozhodně lepší gólmany než Sparta, míní Čontofalský, pro nějž je Mandous nejlepším brankářem ligy

Bude stát od 18:45 proti Linci mezi třemi tyčemi sešívaného "S" Aleš Mandous, nebo Ondřej Kolář Pokud bychom měli brát za nápovědu poslední slávistické vystoupení v pohárové Evropě, volba by padla na prvního jmenovaného, který hájil vršovickou svatyni při odvetě s Fenerbahce.

Hlavní kouč obhájce českého titulu Jindřich Trpišovský to samozřejmě na předzápasové tiskové konferenci neprozradil...

"Bude chytat Ondra Kolář nebo Aleš Mandous, protože Přemysl Kovář není na soupisce, bohužel se nám tam nevešel. Takže bude chytat jeden z nich. S trenéry brankářů už jsem se bavil, máme v tomto směru jasno, ale samozřejmě vám to neřeknu, hlavně kvůli typologii, která je u nich dvou rozdílná. Kluci to každopádně vědí. Rozhodovalo, co budeme do toho zápasu potřebovat. O formě se nemusíme bavit, oba na tréninku vypadají výborně, oba jsou velice vyrovnaní. Bude rozhodovat i jejich minulost v posledních zápasech," uvedl webem slavia.cz citovaný šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Bývalý slávista Kamil Čontofalský, který působil ve Vršovicích v letech 2011 - 2014, než se odebral za oceán, považuje přítomnost dvou výrazných brankářů za výhodu. "Mít dva vyrovnané gólmany je trend, spousta týmů to tak má. Pro mužstvo je to výhoda, pro brankáře boj a výzva zároveň. V každém zápase musejí obhajovat svou pozici. Na chyby není prostor," přednesl na stránkách sport.cz třiačtyřicetiletý rodák z Košic, jenž ve své kariéře prošel také Bohemians 1905 či Zenitem Petrohrad.

Sám to vidí na staršího z dvojice, čili exolomouckého brankáře. "Tipuji, že bude chytat Mandous. Ale trenéři vědí lépe, koho by měli postavit. Určitě vyberou správně," doplnil na sport.cz někdejší reprezentant Slovenska.

Dvojici Mandous - Kolář navíc považuje za lepší, než konkurenční sparťanský triumvirát Holec - Nita - Heča. "Pro Ondru to nebude jednoduché, Mandous je podle mě nyní nejlepší gólman v lize. Zároveň je to podle mě rozdílový post mezi Spartou a Slavií, která má momentálně nyní rozhodně lepší gólmany," upozornil na sport.cz Čontofalský.

Zdroj: slavia.cz, sport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.