Emoční dno: PSG vyřazení z LM nezvládlo. Postrkovaná v kabině, výhružky smrtí a rázná výměna?

Emoční dno: PSG vyřazení z LM nezvládlo. Postrkovaná v kabině, výhružky smrtí a rázná výměna?

Selhání v přímém přenosu? Bomba, která bouchla v rukou toho, kdo ji chtěl odpálit? Prokletí PSG v prestižní milionářské soutěži nebere konce a středeční odveta na San Bernabéu měla pro hosty hořkou pachuť. To, co se dělo ale i po závěrečném hvizdu, by se dalo označit za emoční dno či nezvládnutí reality vyřazení.

Po první půli odvetného zápasu se zdálo, že postup je už za dveřmi, ale nakonec se ukázalo, že ty dveře byly neproniknutelné. Hvězdami napěchované PSG dokázalo během pár minut zahodit to, na čem prakticky celý rok pracovalo. Po závěrečném hvizdu bylo vidět jen sklopené hlavy v modrých dresech.

Na sociálních sítích se obratem objevovali názory fanoušků, že je čas odvolat trenéra. Argentinský stratég Maurcio Pochettino během druhé půle jen u postraní čáry nevěřícně přihlížel, jak se jeho tým sype jak domeček z karet. Jeho jméno je spojováno s koncem v Parku Princů již delší dobu a stává se pravidlem, že neúspěch v Lize mistrů láme vaz, ale na jeho obranu lze říct jen to, že také nikomu před ním se to nepodařilo.

Sud se střelným prachem byl zažehnut i v samotné kabině, kde sílila frustrace z vyřazení a z toho pramenila i nutnost pojmenovat ty, kteří za to mohou. Neymar měl údajně velmi intenzivní hádku s brankářem Donnarummou, kde málem došlo i na pěsti. Oba kohouty museli odtrhávat spoluhráči. Zatímco brazilský kanonýr obviňoval italského gólmana z toho, že byl spouštěčem zmaru, druhá strana poukazovala na ztrátu držení míče, která předcházela druhé trefě Bílého baletu.

Korunu všemu nasadil prezident PSG Nasser Al-Khelaifi, kterému očividně ruply nervy. Po zápase se nejprve rozvášnil v hráčské kabině, poté chtěl vtrhnout i do místnosti pro rozhodčí a neváhal při tom volit vulgární slovy. Ve svém vzteku způsobil škody na vybavení asistenta sudího a zabitím vyhrožoval pracovníkovi Realu, který incident natáčel. Vše zašlo tak daleko, že musela zasahovat ochranka a přivolána byla údajně i policie. Tímto incidentem se má již zabývat UEFA.

Zdroj: marca.com