Velký večer Sora a komfortní náskok do odvety. Slavia v Edenu ovládla bitvu proti Linci

Pražská Slavia si vytvořila velmi komfortní náskok do odvety osmifinále Konferenční ligy, když v domácím prostředí dokázala porazit rakouský Linec 4:1. Svěřenci kouče Jindřicha Trpišovského mohli zvítězit mnohem vyšším výsledkem, ale i tak se jeví postup jako velmi blízko.

Sešívaní udeřili již ve třetí minutě utkání zásluhou zimní posily Sora, která byla od úvodního hvizdu při chuti. Dokázala to i po necelé půlhodině hry, kdy zvyšovala náskok domácích.

Po změně stran měli domácí další možnosti zvýšit skóre a hned ve dvou případech orazítkovali brankovou konstrukci. Po zaváhání Olayinky se zmohl Linec na snížení zásluhou Baliče, ale slávistická opora svou chybu odčinila sedm minut před koncem. Traoré pak následně upravil na konečných 4:1.

Partizan - Feyenoord 2:5
Branky: 13. Natcho, 46. N. Jović - 20. a 77. Toornstra, 52. Dessers, 64. Geertruida, 71. Sinisterra

PSV Eindhoven - FC Kodaň 4:4
Branky: 21. a 70. Gakpo, 50. Doan, 85. Zahavi - 6. Johannesson, 23. a 78. Biel, 43. Lerager