Nigérie může být na mě a Olayinku pyšná. Věřím, že jednou přijde i hattrick, hlásí spokojený Sor

Nigérie může být na mě a Olayinku pyšná. Věřím, že jednou přijde i hattrick, hlásí spokojený Sor
OBSAHUJE VIDEO

Zatímco v české nejvyšší soutěži má jednadvacetiletý Yira Sor na kontě tři trefy a za Slavii ještě ve Fortuna:lize síť nerozvlnil, v Evropské konferenční lize vyloženě řádí a tři jarní vystoupení dokázal přetavit ve čtyři trefy.

Proti Linci to byl ve čtvrtek v Edenu téměř nigerijský večer. Zatímco Sor zaznamenal dva góly, Olayinka jeden. "Já jsem se trefil, on také. Takže na nás Nigérie může být pyšná. Opravdu to pro nás byl skvělý zážitek. Jsem prostě šťastný. Jsem moc rád, že jsem dal dva góly za Slavii v takové soutěži. Ale zůstávám pokorný. Byl to skvělý výkon od celého týmu. Nebylo to jednoduché, kluci mi hodně pomohli," usmívala se zimní posila sešívaného "S".

U druhé branky ukázal mladík velké sebevědomí - brankáři totiž udělal kličku. "Když jsem skóroval, bylo to jeden na jednoho proti brankáři. Musel jsem být v klidu. Věřil jsem, že se svou rychlostí dokážu snadno obejít brankáře, takže když ke mně šel míč, viděl jsem, že by mi brankář střelu zablokoval, takže jsem ho musel obejít. A potom z toho byl gól," přidal na webu slavia.cz.

Podobně jako v domácím souboji s Fenerbahce byl blízko hattricku, ale nepodařilo se. "Myslím, že jsem přišel o hattrick. Chtěl jsem ho vstřelit. Přišel jsem o něj i proti Fenerbahce, ale mám hlavu nahoře a věřím, že to jednou přijde," přednesl pozitivně naladěný kolega Mandouse, Masopusta a spol.

Jednoznačně kvitoval i výkon bratří Pudilů, kteří překvapivě debutovali v soutěži. "Byl jsem opravdu překvapený, protože jsem to od Adama Pudila nečekal. Bránil, stoprocentně se soustředil, hrál s velkou intenzitou, sebevědomě dělal kličky. Byl jsem šokovaný z jeho výkonu, opravdu hrál moc dobře a gratuluju mu."

Co vše je třeba provést před odvetou, aby se postoupilo do čtvrtfinále? "Musíme si udržet formu. Ve fotbale vždycky očekáváte drama. Až pojedeme do Rakouska, musíme se soustředit, hrát se stejnou intenzitou a doufám, že znovu vyhrajeme," uzavřel na stránkách slavia.cz Sor, jehož zřejmě brzy čeká premiérová pozvánka do národního mužstva zelených orlů, za něž dosud nastoupil jen v mládežnické kategorii.

Nekompromisní Řepka by se ihned zbavil Vrby, jeho asistentů, obou Rosických, Pavelky, Sáčka i Krejčího staršího

Zdroj: slavia.cz