Haaland nakonec do Manchesteru City? Podle Němců už je ruka v rukávě!

Haaland nakonec do Manchesteru City? Podle Němců už je ruka v rukávě!

Sága přestupu norského šutéra má další pokračování. V tomto dílu seriálu se kyvadlo na škále Manchester City - Real Madrid přiklonilo na anglickou stranu.  

Manchester City uzavřel osobní smlouvu s Erlingem Haalandem, hvězdou Borussie Dortmund. To tvrdí deník Daily Mail na základě svých zdrojů z Německa, které mají být Haalandovi a jeho letnímu odchodu z Borussie Dortmund  blízké. Podle jejich informací se si 21letý hráč nyní kloní právě k přestupu na Etihad Stadium. Osobní podmínky prý byly projednány a rámec přestupu je připraven k podpisu šéfů City.

Haaland má ve smlouvě s Dortmundem výstupní klauzuli ve výši 63 milionů liber, přičemž hráčův agent Mino Raiola by si měl rovněž vydělat značnou částku. Tyto poplatky a bonus za podpis smlouvy pravděpodobně povedou k celkovým výdajům ve výši 100 milionů liber. Tyto finanční investice  jsou údajně pro City, které - vzhledem k absenci hrotu ve svém kádru - norského útočníka označilo za svou přestupovou prioritu číslo jedna, přijatelné.

Manchesteru City by se - pokud jsou zprávy pravdivě - tak podařilo podepsat hráče, o nějž projevují zájem i  Barcelona a Paris Saint-Germain, nicméně nejvýznamnějším soupeřem City má být stále Real Madrid, který bude o podpis gólové mašiny bojovat i nadále. Podle Daily Mail nicméně v Dortmundu aktuálně sílí pocit, že Haaland si vybere právě City a příští sezónu bude nastupovat pod Pepem Guardiolou. Jedním z hlavních faktorů jeho rozhodnutí a přiklonění se na anglickou stranu má být Haalandův otec Alf, který strávil v City tři roky a rodina tak má ke klubu stále blízko.

zdroj: Daily Mail