Chci se v Termalice prosadit a ukázat se, abych v Polsku zůstal třeba delší čas, říká Poznar

Chci se v Termalice prosadit a ukázat se, abych v Polsku zůstal třeba delší čas, říká Poznar

Třiatřicetiletý forvard Tomáš Poznar má za sebou v polské Ekstraklase prvních 101 odehraných minut a jeho střelecký účet již obsahuje jednu trefu do sítě Warty Poznaň.

V tabulce je však jeho Bruk-Bet Termalica Nieciecza, jehož vede Radoslav Látal ve spolupráci s Radimem Kučerou, stále poslední s dvoubodovou ztrátou na Górnik Leczna i Wislu Kraków...

"S trenérem Látalem se setkávám poprvé. V Trnavě, kdy jsme před lety působili, jsme se nepotkali. Ale hráli jsme proti sobě několikrát v české lize. Je přísný, což mi nevadí. Naopak nad sebou bič potřebuju, mám někdy své manýry. Znám se především s asistentem Radimem Kučerou. Je zárukou korektního člověka, mám s ním jen ty nejlepší zkušenosti," vyprávěl v interview pro magazín Gól bývalý forvard Zlína, Viktorie i Baníku.

Už se stačil u našich severních sousedů rozkoukat? "Klub sídlí ve vesničce Nieciecza, která má necelých 800 obyvatel. Když vjíždíte do vsi, je vidět vlastně jen stadion. Když ho minete, pak už je před vámi druhá značka, že vesnice končí. Celý tým ale bydlí ve nedalekém Tarnově, což je zhruba 20 minut autem. Co je neobvyklé, klub vlastní žena, Danuta Witkowská. Nikdo ji neřekne jinak než paní prezidentko. Má v Nieciecze firmu, její rodina odtud pochází. Proto se tady rozhodla vybudovat stadion, vytáhla klub z nižších soutěží až do první polské ligy. Buduje sen fotbalu na malém místě. Pro komunitu v Nieciecze je bohyně. Když se vedla jednání o mém příchodu do Termalici, chtěla se mnou mluvit osobně, chtěla mě poznat. Sešli jsme se, myslím, že jsem na ni udělal dobrý dojem. Řekl jsem jí věci narovinu, že přicházím zraněný. Odpověděla, abych prošel prohlídkou, a že by měla zájem, aby se přestup zrealizoval co nejdřív. Působila na mě, že je přísná. Prostě šéfka, kolem které se musí chodit po špičkách. Je pro mě také příznivé, že Nieciecza není od Zlína daleko. Dokonce je o pár kilometrů blíž než Plzeň, kde jsem před časem působil. Jedu ze Zlína vlastně jenom po dálnici, což je super," liboval si na webu gol.cz čerstvý kolega Hybše s Hubínkem.

I když jde o nevelký klub, zázemí a podmínky jsou podle bývalého kapitána ševců nadstandardní. "Termalica je malý klub, ale finančně silný. Máme k dispozici špičkové zázemí. Hned vedle stadionu jsou dvě tréninkové hřiště a umělka. Co se týká kádru, jde o směsici Poláků, Čechů a Slováků. Kabina je tedy dobrá. Čeští kluci, kteří působili nebo působí v Polsku, udělali českému fotbalu dobré jméno, otevřeli dveře dalším. Poláci berou české hráče skvěle. Termalica má ambice, usadit se napevno v Ekstraklase. Bohužel se je nedaří dlouhodobě naplnit. Ale celkově je pro mě angažmá v Termalice příjemná změna, zároveň velká výzva. Chci se tady prosadit, ukázat se. Abych v Polsku zůstal třeba delší čas," uzavřel na gol.cz Poznar, jehož tým se představí v úterý na půdě Legie Varšava, jež aktuálně táhne šňůru čtyř výher v řadě.)

Immobileho neutichající gólová jízda přinesla první ovoce - stal se nejlepším střelcem v historii Lazia

Zdroj: gol.cz