Chelsea v pohodě dokráčela do čtvrtfinále Ligy mistrů. Kolaps Juventusu daroval vstupenku i Villarrealu

Také tento týden pokračovaly odvetné zápasy Ligy mistrů, ve kterých se rozhodovalo, které evropské kluby obsadí osm míst ve čtvrtfinálové fázi. Úterní večer nenabídl příliš branek, ale i tak nebyla o zábavu nouze. Postup nakonec vydřely Atlético Madrid a Benfika Lisabon. Rovněž středeční program má v nabídce dvě utkání. Chelsea se po domácí výhře nad Lille 2:0 povedlo dostat do vedení i ve Francii a nakonec postoupila s konečným výsledkem 4:1. To italský Juventus zažil pořádný šok. Dvanáct minut před koncem inkasoval od Villarrealu a totální kolaps "Italů" přišel v závěrečném nastavení, kdy "Stará dáma" inkasovala další dva góly.

Další osmifinálový večer nejprestižnější evropské klubové soutěže proti sobě podruhé postavil Ajax s Benfikou. Nizozemský klub sice vykazoval větší ofenzivní choutky, ale pevná defenziva portugalského soupeře mu nic nedovolovala. Rozhodla jediná trefa utkání, kterou si v 77. minutě připsal Núnez.

Úvodní střet Manchesteru s Atléticem skončil v Madridu smírně 1:1, proto se očekávala otevřená partie, ve které mohly rozhodovat i sebemenší chyby. Rudí ďáblové se v odvetě nedokázali střelecky prosadit, zatímco španělský klub udeřil ve 41. minutě zásluhou Lodiho. Po změně stran se již skóre neměnilo, a tak Atlético slaví cenný postup.

Chelsea i přes složité a nejisté období kolem svého majitele potvrdila roli favorita a postupila přes francouzské Lille po celkovém výsledku 4:1. Domácím se sice povedl první poločas, ale ve třetí minutě nastavení první půle nakonec o vedení Lille přišlo. Ve druhé půli londýnský klub naopak vstřelil druhý gól a vedení si už nenechal vzít.

Totální krach. I tak lze nazvat domácí vystoupení fotbalistů Juventusu Turín, který si ze Španělska z Villarrealu přivezl jednobranlkovou remízu. Pětasedmdesát minut to přitom v Turíně vypadalo na bezbrankovou remíru. To se však změnilo a Villarreal nasázel během dvaceti minut i s nastaveným časem domácímu Juventusu tři góly i díky dvěma odpískaným penaltám. Prostě kolaps.