Český fotbal se dočkal vzniku sedmičlenné Sportovní rady. Kdo má tu čest v ní figurovat?

Český fotbal se dočkal vzniku sedmičlenné Sportovní rady. Kdo má tu čest v ní figurovat?

FAČR nově založila sedmičlennou Sportovní radu, která se bude zabývat jen a pouze sportovními záležitostmi a jejím prvním úkolem bude hledání nového sportovně-technického ředitele asociace.

Předsedou je Vladimír Šmicer, který má kolem sebe Tomáše Rosického, Zdeňka Grygeru, Antonína Baráka staršího, Zdeňka Psotku, Ondřeje Lípu a Jana Říčku, což je skaut.

"Pevně doufám, že vznik rady bude přínosem pro FAČR. Jsem maximálně spokojen s tím, jaká jména tam máme. Každé to jméno má co přinést, ví, jak se fotbal dělá. Věřím, že budeme pomáhat výkonnému výboru i FAČR, aby ten sport tady byl co nejlepší. Vidíme, kolik problémů a různých bodů musí řešit výkonný výbor, zatímco my máme na starosti jen sport. To je naše výhoda. Doufám, že budeme výkonnému výboru a FAČR předkládat dobré informace, abychom mohli fotbal neustále posouvat k lepšímu. Můžeme spolupracovat i s dalšími komisemi na svazu. Máme dobré podmínky na to, abychom odvedli něco, na čem se dá stavět. Jsme poradní orgán, takže budeme dostávat určité podněty od výkonného výboru. Udělat analýzu, rozbor, budou chtít znát nezávislý názor, co si myslíme. FAČR má nějakou svou sportovní strukturu. Budeme se chtít podívat, jak se pracuje s mládeží, na akademie, na strukturu soutěží. Záběr bude široký. Když budeme požádáni, můžeme diskutovat i o reprezentačních celcích, nejen o áčku," ozřejmil portálem aktualne.cz citovaný Šmicer.

Jeho poradní rada ale nebude jmenovat reprezentační trenéry. Dotyčná kompetence zůstává podle předsedy FAČR Petra Fouska výkonnému výboru.

Realizační tým Hoftycha má úplně jiný styl komunikace, než který v Boleslavi byl. Tréninky jsou jiné, změnila se energie

Zdroj: aktualne.cz