Že by už se letní tajenka Baníku vyřešila? Do Ostravy by měl zamířit tento známý evropský klub...

Že by už se letní tajenka Baníku vyřešila? Do Ostravy by měl zamířit tento známý evropský klub...

Baník slíbil svým fanouškům v rámci oslav stoletého výročí na červenec velkoklub evropského formátu. Oficiální potvrzení ještě nepřišlo, nicméně by mělo být blízko...

A to i navzdory dosud tajemným ostravským funkcionářům. "Nebudu prozrazovat, s kým jednáme. Uvidíme, s kým se nám podaří za rozumných podmínek domluvit. Aby to sedělo nám i soupeři. Možná to pro nás bude generálka na další sezonu," zaznělo z úst majitele Václava Brabce, jehož slova nabídl iSport.cz.

"Finální rozhodnutí prozatím nepadlo. Nadále probíhají jednání, ale dokud nebude uzavřena smlouva, nebudeme nic bližšího komentovat," informoval Deník Sport tiskový mluvčí Baníku Marek Lorenc.

Byť nyní čtvrtý tým Fortuna:ligy sliboval známou značku z TOP 5 evropských soutěží, nakonec by se nic takového realizovat nemělo, protože v takovém případě by se náklady mohly vyšplhat až k milionu eur, čili přibližně 25 milionům korun.

Podle informací Deníku Sport to vypadá tak, že se generálky na českou ligu a oslavného zápasu zúčastní jednapadesáti tituly ošlehaný šampion skotské Premiership Celtic Glasgow, jehož v současnosti trenérsky vede Angelos Postecoglou.

Nynější lídr tamní nejvyšší soutěže ze Celtic Parku pro více než 60 tisíc diváků, který aktuálně táhne šňůru tří triumfů v řadě, by se mohl v onom termínu nalézat na rakouském soustředění přibližně hodinu od Vídně a na vítkovický stadion by se pak přesunul charterovým letem.

Vlastníka slezské značky by to tak i s ubytováním vyšlo maximálně na 4 miliony korun.

Zdroj: isport.blesk.cz