Chceme do konce základní části udržet první místo, hlásí i přes ztrátu po bezgólové remíze v Jablonci Bílek

Chceme do konce základní části udržet první místo, hlásí i přes ztrátu po bezgólové remíze v Jablonci Bílek

Měli před Slavii tříbodový náskok, po zakopnutí a remíze na oraništi v severních Čechách se tento - za předpokladu nedělní slávistické výhry nad Budějovicemi - zmenšil na třetinu. I přesto zůstává kouč lídra ligové tabulky stále optimistou.  

“Potvrdilo se, že to bude extrémně těžký zápas. Kvůli terénu jsme museli hrát jednoduše. Škoda, že jsme to nedotáhli do vítězného konce, protože hlavně ve druhé půli jsme k tomu byli blíž, měli jsme tam několik příležitostí a tutovek,“ komentoval bezbrankovou remízu s Jabloncem pro web Viktorie Michal Bílek. S tím, že se hrál jednoduchý fotbal, kdy se oba týmy podřídili špatnému terénu.I přes střeleckou impotenci svého týmu si nicméně kouč plzeňských pochvaloval nasazení dvou věží: Beauguela s Chorým. “Myslím si, že jak jsme tam dali Chorase, tak jsme náš tlak ještě vystupňovali a byli jsme daleko víc nebezpečnější pro soupeřovu bránu. Oba naši vysocí útočníci dokázali udržet téměř každý balon a díky tomu jsme byli vepředu víc ve hře. Bylo to dobré rozhodnutí,” hlásil v rozhovoru pro iDnes Bílek.

Největší šanci jeho týmu na výhru spálil záložník Pavel Bucha, který v druhém poločase neproměnil sólo, v jehož rámci postupoval sám na sobotního hrdinu, gólmana domácích,  Jana Hanuše. “Gólman šel dopředu na jednu ze stran, já měl zachovat větší klid a kouknout se na něj, co dělá. Řešit to spíš technicky, ne takhle razantně,“ nabídl po zápase malou analýzu své zahozené šance středopolař hostí. A k hodnocení zápasu dodal: “Byl to určitě těžký zápas. Jeli jsme sem s tím hrát takový fotbal, jaký jsme hráli – nakopávat jednoduché balony dopředu, sbírat odražené míče a z toho si postupně vytvářet šance,“ mínil Bucha.

Jeho boss už krátce po zápase hleděl dál do budoucnosti. Plzeň má v příštím kole doma Slavii a i vzhledem k baráži je pro ni klíčové udržet vedení v ligové tabulce. Michal Bílek se tím netají. “Naším přáním je udržet do konce základní části první místo. Získali jsme v Jablonci bod, uvidíme, jak bude hrát Slavia, pak ji máme hned doma a tento zápas může určitě hodně napovědět. Může se ale stát ještě cokoliv, pořád je ve hře dvanáct bodů a pak ještě přijde pět těžkých zápasů v nadstavbě,“ citoval Bílka iDnes.

zdroj: fcviktoria.cz/iDnes