Švancara: Sparta už o titul nebojuje. Nejsem přesvědčen o tom, že je schopna neustále opakovat nadstandardní výkony

Švancara: Sparta už o titul nebojuje. Nejsem přesvědčen o tom, že je schopna neustále opakovat nadstandardní výkony

Čtyři kola před koncem základní části ztrácí Sparta na vedoucí Plzeň sedm bodů, s tím, že druhá Slavia na ni má šestibodový polštář. 

Podle Petra Švancary už letenské "S" o titul nehraje a to i přesto, že ještě kluby čeká nadstavba a dalších pět zápasů s týmy ze špičky...

"Sparta vyhrála v Mladé Boleslavi naprosto zaslouženě, byla lepší, dávala góly. Naopak Boleslav mě hlavně v prvním poločase dosti zklamala, byl tam až moc velký respekt ze soupeře. Trenér Pavel Vrba neskrýval radost, prohlásil, že titul ještě není pro tým ztracený. Já si myslím, že Sparta už o titul nebojuje, ale chápu, že trenér Vrba nic jiného říkat nemůže. Výkon, jaký předvedla proti Boleslavi, musí neustále opakovat a nejsem přesvědčen, jestli je toho schopna. Tentokrát narazila až na moc odevzdaného soupeře," uvedl ve svém komentáři pro aktualne.cz "mercedes", jenž si v minulosti krátce zahrál také v Bratislavě.

Sám navíc dle svých slov neustále tvrdí, že o titulu budou rozhodovat hřiště, respektive jejich kvalita. "Mančaftům, které ho mají rozbité, nejen Jablonec, Liberec, Teplice, ale dneska už i Bohemka a s ní Pardubice, které tam hrají, se bude špatně kombinovat, přitom právě třeba Bohemka už také chce hrát hezký fotbal. A hřiště bude proti. Výhodu budou mít jenom v případě, kdy budou hostit týmy hrající o titul, jako kolo předtím Liberec proti Slavii. Terén se stane dosti klíčovou věcí," předpověděl na serveru aktualne.cz čtyřiačtyřicetiletý mediální glosátor, který během své hráčské kariéry nikdy nevyhrál žádnou velkou trofej.

Konkrétně Spartu v tomto směru čeká ve zbytku základní části jen jeden ožehavý střet a to 9. dubna na teplických Stínadlech.

Jak v Edenu naloží s repre pauzou a proč bude mít Olayinka úplně jiný program než ti, kteří moc nehráli?

Zdroj: aktualne.cz