Je to pořád dokola. Baníku chybí jasná šablona, která by ho identifikovala, takový podpis herního stylu...

Je to pořád dokola. Baníku chybí jasná šablona, která by ho identifikovala, takový podpis herního stylu...

Šokující vítězství Karviné v regionálním derby s Baníkem, který opět klesl na pátou pozici o tři body za čtvrté Slovácko, bylo pro čtyřicetiletého internacionála Jana Rajnocha jednoznačnou událostí šestadvacátého ligového kola.

Brabcův Baník má sice velké ambice, ale podle něj pořád nemá tým, který by nyní v pohárech udělal nějakou díru do světa. "Opět se ukázalo, že Karviná nehraje tak špatný fotbal, jak by se podle jejího postavení v tabulce mohlo zdát. Jen dává málo gólů, a proto má tak málo bodů. Když se jí povede nějaké branky dát, umí překvapit. Zároveň to všechno ukazuje, že Baník není ještě ten tým, který by měl hrát výš než na pátém místě. Mužstvo má potenciál, uhraje dobrý výsledek, ale pak přijde výbuch, jako třeba teď ve slezském derby. Je to pořád dokola. Chybí mi tam jasná šablona, která by Baník identifikovala, takový podpis herního stylu," citoval web sport.cz slova bývalého zadáka tří tureckých klubů.

Také čtyřicetiletý expert by vynechal pokuty a zaměřil by se na práci a společnou přípravu. "Trenér Smetana byl hodně zklamaný z porážky a říkal, že výsledek nenechá jen tak být. Myslím ale, že pokuty padat nebudou. Jak říkal trenér Uhrin, pokuty nefungují. Hráče bolí nejvíce, když se jim sáhne na volný čas. Takže bych čekal, že se prostě na Baníku teď bude více pracovat. Vím, že podmínky v klubu mají hráči velmi dobré, takže za mě bude lékem sáhnout fotbalistům na jejich volný čas," uzavřel na sport.cz někdejší reprezentační stoper, který aktuálně pracuje jako jeden z trenérů Motorletu Praha.

Křetínský konečně po 18 letech opravdu vlastní Spartu. Půjde do nadstavby z prvního místa Plzeň, nebo Slavia?

Zdroj: sport.cz