Hradecký nováček se do skupiny o titul příliš nehrne. Důvodem je milionová prémie i hrozící šňůra porážek

Hradecký nováček se do skupiny o titul příliš nehrne. Důvodem je milionová prémie i hrozící šňůra porážek

I když jsou hradečtí votroci aktuálně na šesté příčce, v nadstavbě se do skupiny o titul určitě nehrnou a to z ryze pragmatických důvodů.

"Nějakých šest sedm kol už jsme na šestém místě figurovali, což bylo určitě nečekané, ale upřímně - co bychom v elitní skupině dělali? Vždyť už teď ztrácíme na páté místo třináct bodů, takže bychom skončili stejně šestí. A co z toho? Navíc jsem realista a vím, že naším kvalitám odpovídá spíše prostřední skupina," objasnil na stránkách sport.cz hlavní kouč Miroslav Koubek.

Podle jeho slov bylo cílem prvoligového nováčka vyhnout se barážové skupině a nemít starosti se záchranou. Čtyři kola před koncem základní části si pozici ve středu tabulky upevnil a je spokojen. "Teď je proto jedno, jestli skončíme šestí nebo sedmí, protože v této sezoně se na těchto příčkách stejně o účast v evropských pohárech nehraje," přidal na sport.cz někdejší stratég Slavie, Plzně i Boleslavi.

Atraktivní je ovšem i sedmá příčka. V rámci kompenzace totiž dostane tým milion korun. "Sedmé místo je z ekonomického hlediska zajímavější. Protože v této skupině jsou kluby ochuzeny o možnost hrát o poháry, kompenzovala to Ligová fotbalová asociace prémií," usmíval se sportem.cz citovaný nejstarší kouč zdejší prvoligové branže.

Podobně to vidí i jeho velezkušený svěřenec Jakub Rada, podle nějž by setrvání v první šestce sice představovalo extra počin, ale jen pro klub. "Bylo by sice hezké hrát se Spartou a spol., ale skutečně co z toho? Mohlo by se také stát, že zakončíme ligu čtyřmi prohrami, takže je otázkou, zda by účast v elitní nadstavbové skupině pro nás představovala výhru," zakončil ostřílený záložník s minulostí v Bohemians 1905 i Spartaku Trnava, který na východočeské misi jednoznačně pookřál.

Šesté a desáté místo od sebe mimochodem dělí jen tři body. Zatímco Hradec, který je stále ve hře také v MOL Cupu, jich má 34, Sigma a Liberec nasbírali 33, České Budějovice 32 a Mladá Boleslav 31.

Plzeň - Slavia? Limberský má jasno: Věřím, že to kluci zvládnou a v tabulce odskočí na čtyři body

Zdroj: sport.cz