Jihlavští kluci mě přijali skvěle, třeba zůstanu déle než jen do léta, říká spokojený Belaid

Jihlavští kluci mě přijali skvěle, třeba zůstanu déle než jen do léta, říká spokojený Belaid

Čtyřiatřicetiletého tuniského záložníka s úspěšnou minulostí ve Slavii dohodil Vysočině Jihlava dnes již bývalý gólman Zdeněk Zlámal, který po ukončení kariéry ve Skotsku pracuje pro nizozemskou agenturu Soccer Solutions.

"S Tijanim jsme byli v sezoně 2009/10 spoluhráči ve Slavii. Já měl k zahraničním fotbalistům vždycky blízko, a tak jsme se docela skamarádili. Na začátku letošního roku mi napsal, že by rád zase působil v Česku. Odpověděl jsem, že se mu pokusím nějaký klub najít. Oslovil jsem jich několik. Zájem projevili v Jihlavě, kde se dobře znám s tamním šéfem Lukášem Vaculíkem, koučem Kameníkem i jeho asistentem Joslem. Byli překvapení, ujišťovali se, zda jde skutečně o bývalého slávistu. Sešli se, a plácli si," usmíval se někdejší gólman obou slavných pražských "S" s pestrou zahraniční minulostí, jehož vyjádření vyšlo na sport.cz.

Šestatřicetiletého Zlámala těší, že je Belaid v novém působišti spokojený. A to i navzdory tomu, že zatím nastupuje spíše jako střídající žolík. "Je to výborný kluk, a tak jsem i za něj hrozně rád, že jsem mu mohl pomoct. Myslím, že je spokojený on i Jihlava. Já díky němu teď tamní fotbalisty sleduju mnohem víc než dřív. Když po Tijaniho trestňáku vstřelili Jihlavští minulý týden v závěru druholigové dohrávky s Ústím nad Labem vítězný gól, zahřálo mě to u srdíčka. A jeho střídání? Má už svůj věk. Určitě to věděl dopředu. Na všem byl s vedením a trenéry předem domluvený, nikdo mu v Jihlavě nemazal med kolem pusy. Svojí brilantní technikou může i v závěrech zápasů mužstvu výrazně pomoct, což už proti Ústí prokázal," připomněl na sport.cz Zlámal, jenž naposledy hájil tři tyče Heart of Midlothian.

A co dojmy samotného ostříleného Belaida, který už se v těchto dnech spolu s novými spoluhráči připravuje na výjezd na půdu lépe postavené Opavy? "Domluvili jsme se docela rychle. Jihlava je takovým rodinným klubem, a to mně vyhovuje. Jsem moc rád, že jsem zpátky v Česku, kde jsem v minulosti prožil nejlepší a nejdelší část kariéry. Jihlavští kluci mě přijali skvěle. Mladým samozřejmě rád kdykoliv poradím nebo i jakkoliv jinak pomůžu. V Jihlavě se mi líbí, byť to není velké město. Je tady ale všechno, co potřebuju k životu. Třeba zůstanu déle než jen do léta," uzavřel na sport.cz Belaid, jenž k tomuto datu nasbíral ve FNL tři vystoupení a 86 odehraných minut. 

Švédsko-Česko, Anglie-Švýcarsko, Portugalsko-Turecko, Norsko-Slovensko, Nizozemsko-Německo

Zdroj: sport.cz