Kteří ligoví útočníci jsou nejúdernější v prvních půlích a jaká esa zase září ve druhých dějstvích?

Kteří ligoví útočníci jsou nejúdernější v prvních půlích a jaká esa zase září ve druhých dějstvích?

Střelcům ve Fortuna:lize právě teď vévodí třiadvacetiletý slovenský forvard ve službách Baníku Ostrava Ladislav Almási, který k tomuto datu nastřádal v rámci 1666 odehraných minut 13 branek.

Hned za ním je však dvanáctigólové trio pronásledovatelů, kteří si vydělávají fotbalem v Doosan aréně, na stadionu Miroslava Valenty, respektive v Edenu. Konkrétně jde o Jeana-Davida Beauguela, Václava Jurečku a Ondřeje Lingra.

Pokud by vás zajímalo, zda se zmíněným střelcům více daří v prvních, nebo až ve druhých poločasech, kdy už ubývají síly a hra bývá rozháranější, pak přistupte blíže...

Nejvíce branek v prvních pětačtyřiceti minutách nasázel plzeňský Beauguel, který vstřelil ze svých 12 tref hned osm v první polovině zápasu.

Co se týče druhých půlí, v nich nejvíce excelují lídr tabulky Almási a sešívaný rychlík Lingr, jehož čeká ve čtvrtek večer zřejmě debut v národním mužstvu. Oba ve druhých polovinách přesně zamířili devětkrát, díky čemuž mají velký náskok před dalšími muži v pořadí Ewertonem z Boleslavi či Peškem ze Sparty.

Góly v prvním poločase:

8 - Beauguel
7 - Jurečka
5 - Růsek
5 - Chytil
5- Rada

Góly ve druhém poločase:

9 - Almási
9 - Lingr
6 - Ewerton
5 - Pešek
5 - Vlkanova

Jihlavští kluci mě přijali skvěle, třeba zůstanu déle než jen do léta, říká spokojený Belaid

Zdroj: fortunaliga.cz