Věci kolem Pelty nenechají nikoho v klidu. Kdyby Míra nebyl, bůhví kde a jak by klub skončil, míní Straka

Věci kolem Pelty nenechají nikoho v klidu. Kdyby Míra nebyl, bůhví kde a jak by klub skončil, míní Straka

Jablonec už ve Fortuna:lize nevyhrál delší dobu a byť je tabulkově dvanáctý, na příčky, které budou znamenat baráž o udržení, má náskok pouhých tří bodů, což je jeden zápas.

Bronzové mužstvo uplynulé sezony opravdu neprožívá povedený ročník, o čemž svědčí i skutečnost, že ze šestadvaceti možností vyhrálo triumfovalo pouze čtyřikrát a horší je v tomto směru pouze beznadějně poslední Karviná...

"Věci kolem Míry Pelty nenechají nikoho v klidu. Všichni si uvědomují, co by mohlo nastat, protože Jablonec a Pelta jsou spojené nádoby, a kdyby Míra nebyl, bůhví kde a jak by klub skončil," uvedl v interview pro Deník Sport třiašedesátiletý odborník, jenž zatím naposledy pracoval ve druholigovém Třinci.

V dotyčné souvislosti vyzdvihl extra zkušeného kouče Petra Radu, který umí zabojovat. "Ať jsou rádi za trenéra Petra Radu. Hráči mu mizí a neustále to dává dohromady. Odešli mu Schranz, Čvančara nebo Doležal. To jsou kluci, kteří drželi tým v těžších chvílích. Složitá situace," přidal ve Sportu někdejší šéf obou slavných pražských "S".

Podle něj by ji ale měli zelenobílí vyřešit a dohrát soutěž tak, aby se jim baráž vyhnula. V kádru jsou pořád velká jména typu Malínského, Pilaře nebo Zeleného. "Bude to těžké, ale já jim věřím. Kádr nemají zas tak špatný. Jablonec byl vždy štikou ligou a zvykl si hrát vepředu. Proháněl absolutní špičku. Měl hráče, které uměl prodat Spartě či Slavii a šikovně je nahradit. Teď to má složitější. Je to i otázka peněz. Petr Rada to ale zvládne," zakončil záchranářský expert Straka povídání o severočeském týmu, který má před sebou výjezd do Vršovic, kde se utká s předposledními Pardubicemi.

Jihlavští kluci mě přijali skvěle, třeba zůstanu déle než jen do léta, říká spokojený Belaid

Zdroj: Deník Sport