Přestavba Ďolíčku? Panenka je opatrný: Projektů a krásných maket jsem už viděl spoustu, ale nikdy k ničemu nedošlo

Přestavba Ďolíčku? Panenka je opatrný: Projektů a krásných maket jsem už viděl spoustu, ale nikdy k ničemu nedošlo

Ďolíček, který je o 17 let starší než čestný prezident Bohemians Praha 1905 Antonín Panenka, letos slaví jubilejní devadesátku.

Mistr Evropy z roku 1976 na stadion u Botiče nedá v žádném případě dopustit a jakožto odchovanec zelenobílých barev má pro něj evidentní slabost...

"Tohle výročí potvrzuje výjimečnost stadionu Bohemky. Je zvláštní už jen tím, že leží skoro v centru Prahy. Má nevšední genius loci, to kouzlo se prostě nedá přenést. Je to malebný stadionek s něžným názvem Ďolíček. Slyšíte to? Nádhera," rozplýval se v interview pro Deník Sport bývalý reprezentant Československa, jehož zavála profesionální kariéra i do Rapidu Vídeň či St. Pöltenu.

Vedení klokanů už nějakou dobu touží po rekonstrukci, kterou domov Necida, Chramosty, Kovaříka a spol. potřebuje jako sůl. "V roce 1970 se otevřela nová tribuna a od té doby se toho moc neudělalo, přišlo jen pár drobných zásahů," připomněl na serveru isport.blesk.cz Panenka.

Mohlo by dojít na architektonickou soutěž již letos v létě a po vybrání správného projektu brzy i na samotnou přestavbu? "Jsem opatrný. Projektů a maket jsem už viděl spoustu: vypadaly krásně, ale nikdy k ničemu nedošlo. Doufejme, že nakonec vyhraje rozum, vždyť Ďolíček už je skoro pražská nebo možná i národní památka. Teď je hloupá doba, po covidu přišla válka, ale věřím, že všechno dobře dopadne," uzavřel na stránkách Sportu člen Síně slávy českého sportu, který si mimochodem před 42 lety zahrál i ve filmu "Sonáta pro zrzku".

Tým s hodně bídnou útočnou potencí, který občas hraje útokem vzad? FK Dukla Praha, seznamte se prosím...

Zdroj: isport.blesk.cz