15 let trvající nejúžasnější příklad toho, kudy vede cesta do bezvýznamnosti, průměru a šlendriánu? Prý Sparta....

15 let trvající nejúžasnější příklad toho, kudy vede cesta do bezvýznamnosti, průměru a šlendriánu? Prý Sparta....

I když možná má první muž českého fotbalu Petr Fousek připraven širší seznam možných nástupců za Jaroslava Šilhavého, Josef Csaplár, jenž před více než dekádou seděl na lavičce české sedmnáctky, by otázku hlavního trenéra řešil až úplně naposledy.

A šedesátiletého šéfa Schicka, Součka, Vaclíka a spol. by stejně ve funkci ponechal. "Porážkou ve Švédsku skončil sen o postupu na mistrovství světa do Kataru, začíná se kvasit. Slyším kolem sebe, že v národním mužstvu dojde ke změnám. Na lavičce, v realizačním týmu. Začíná se řešit, co by se kolem toho mělo dít. Já tvrdím, že jestli Jaroslav Šilhavý má nebo nemá zůstat, je až na konci abecedy. Za mě tedy zůstat, jednoznačně. To, co se musí změnit v českém fotbale, je úplně něco jiného," napsal ve svém komentáři pro sport.cz.

Jako příklad zmínil Spartu, jež i přes tradičně velký rozpočet čeká na ligový primát osmým rokem a která už nehrála Ligu mistrů pořádně dlouho. "Vždyť tady máme patnáct let naprosto nejúžasnější příklad toho, kudy vede cesta do fotbalové bezvýznamnosti, průměru, šlendriánu. A to je AC Sparta Praha. Úplně stejné je to s Fotbalovou asociací ČR. Kolik bude vyhazovat trenérů a realizačních týmů? Problém je přitom někde jinde," přidal sportem.cz citovaný držitel tří trofejí z první dekády po miléniu.

Ve vedení FAČR mu i nadále chybí odbornost s erudicí a nová sedmičlenná poradní skupina na čele s Vladimírem Šmicerem je podle něj pouze hodně slaboučkou náplastí. "Doba po vyřazení v baráži kvasí, zjišťuju, jaká jména jsou ve hře, kdo by měl pokračovat, kdo ne. Já navrhuju kompletně nové volby. Hned vysvětlím. Četl jsem před pár dny úžasný článek o tom, kolik věcí v souvislosti s válkou na Ukrajině se v Česku změnilo do pozitivna. Víte proč? Protože nám teče do bot. Populisti a srabi zmizeli, vědí, že na to nemají. Dostali se k tomu pragmatici, praktici, odborníci. Kdy už to konečně pochopíte ve fotbale a budete ochotni věnovat zlomek svého času, abyste se ptali na čísla, na výsledky, na kompetentnost," uzavřel na sport.cz přísně znějící Csaplár, jenž naposledy působil trenérsky ve Fastavu Zlín.

Csaplár útočí na Šmicera, Grygeru i Rosického: Pomátli jste se? Naprostá ostuda je, že jste na sobě přestali pracovat

Zdroj: sport.cz