Csaplár útočí na Šmicera, Grygeru i Rosického: Pomátli jste se? Naprostá ostuda je, že jste na sobě přestali pracovat

Csaplár útočí na Šmicera, Grygeru i Rosického: Pomátli jste se? Naprostá ostuda je, že jste na sobě přestali pracovat

Josef Csaplár se ostře opřel do nově vzniklé Sportovní rady, jíž šéfuje Vladimír Šmicer, který se v ní obklopil Tomášem Rosickým Zdeňkem Grygerou, Zdeňkem Psotkou a dalšími.

"Skupina, která nyní vládne českému fotbalu nás přivádí do fotbalové bezvýznamnosti. Jenom pár lidí se má dobře. Pozor, většinou za peníze daňových poplatníků. Jedná se kromě jiného i o mediálně úchvatnou skupinu, která hrála výborně fotbal. Pozor, nemám proti vám nic, kluci. Naopak mám k vám respekt, co jste dokázali jako hráči. Ale naprostá ostuda je, že jste na sobě po skončení sportovní kariéry přestali pracovat. A myslíte si, že vám tohle stačí k tomu, abyste mohli vykonávat funkce, které vám jsou nabízené," kroutil hlavou ve svém přísném sloupku pro sport.cz devětapadesátiletý odborník.

Zmíněného vítěze Ligy mistrů z roku 2005 respektoval jako hráče, funkcionářsky o něm ale hrubě pochybuje. A to samé zřejmě platí i pro současného sportovního ředitele Sparty a generálního manažera Zlína. "Vláďo, jsi předsedou nesmyslné Sportovní rady, která má jen poradní hlas. Jsi spokojený, že máš svoji trafiku? Ve fotbalové činnosti kromě toho, že jsi hrál výborně fotbal, si tě všichni pamatujeme jako manažera národního týmu a scénu, kdy si hráči na sobě roztrhali obleky sponzora. A průšvih místo tebe řešil Míra Pelta. Na základě čeho jsi do Sportovní rady vzal Tomáše Rosického? Na základě jeho úžasných výsledků ve Spartě? A Zdeňka Grygeru? Pomátli jste se? FAČR přece není žádná VIP agentura, ale servisní agentura," čertil se serverem sport.cz citovaný kouč s minulostí v Panioniosu Atény či Wisle Plock.

V českém fotbale se podle jeho slov bohužel vytváří další nomenklatura. "Vy všichni, kdo vyrábíte v Česku fotbal, trenéři, hráči, rodiče, sponzoři, mecenáši, vám tohle opravdu nevadí? Přece FAČR vám má sloužit, a ne, aby si na svazu vytvářeli svoji úzkou nomenklaturu vybraných kádrů, kamarádů, bývalých hráčů. Znovu říkám: Já proti vám, bývalí hráči, proboha, vůbec nic nemám. Klobouk dolů, co jste dokázali. Ale ukažte mi čísla, co jste dokázali jako funkcionáři, v čem jste dobří. Mně z toho vychází jedna jediná věc. Hráli jste výborně fotbal. A to je všechno," uzavřel svůj kritický pohled někdejší šéf Slavie, Liberce či Žižkova, jehož stanovisko nabídl server sport.cz.

ČESKÝ FOTBAL SE DOČKAL VZNIKU SEDMIČLENNÉ SPORTOVNÍ RADY. KDO MÁ TU ČEST V NÍ FIGUROVAT?

Zdroj: sport.cz