Kolář, Hovorka, Köstl a spol. si na Staroměstské radnici převzali Klíč od Prahy. V Edenu počká na Tvrdíka...

Kolář, Hovorka, Köstl a spol. si na Staroměstské radnici převzali Klíč od Prahy. V Edenu počká na Tvrdíka...
OBSAHUJE VIDEO

Slávisté tento týden na Staroměstské radnici převzali Klíč primátora hlavního města Prahy. Důvodem je samozřejmě poslední výhra v derby slavných "S".

"Je mi potěšením, že vám mohu předat symbolický klíč od našeho hlavního města, který jste od roku 2016 měli několik let nepřetržitě v držení. Na podzim jsme ho předávali na Letnou, teď se vrací do Edenu. Dovolte mi, abych vám k tomu pogratuloval. Přeji vám hodně úspěchů, vítězství i zdraví v osobním životě," citoval web slavia.cz slova primátora Zdeňka Hřiba.

Ve slávistické výpravě nechyběli ani generální sekretář Martin Říha, respektive člen představenstva Tomáš Bůzek. "Tenhle klíč je symbol největšího zápasu českého fotbalu a velkolepé tradice, která trvá již 126 let. Pro derby vždycky dvojnásob platil citát mého oblíbeného trenéra Liverpoolu Billa Shanklyho: Fotbal není záležitostí života a smrti. Je mnohem důležitější! Proto jsem rád, že se nám podařilo přání všech slávistů naplnit a získat klíč zpět. Tuhle příležitost bych chtěl věnovat našemu prezidentovi Jaroslavu Tvrdíkovi, který v těchto dnech bojuje svůj veledůležitý zápas. Jardo, nejsi na to sám a myslíme na tebe! A klíč se vrací domů! Bude tam na tebe čekat," přidal druhý jmenovaný funkcionář z Edenu.

Přítomni byli také asistent Jaroslav Köstl a dva členové hráčského kádru David Hovorka s Ondřejem Kolářem. "Skvělý pocit, vážně skvělý. Myslím si, že za výkon v posledním derby je to naprosto zasloužené, je to velká radost pro všechny. Pro nás, pro fanoušky, kterým ho věnujeme, a také pro pana Tvrdíka, který teď hraje svůj vlastní zápas a my jsme v tom všichni s ním. S klíčem čekáme na něj. Máme z toho opravdu velkou radost," neskrýval nadšení webem slavia.cz citovaný člen trenérského štábu.

"Mám z toho velkou radost! Věřím a doufám, že ho udržíme v Edenu co nejdéle," doplnil nedávno uzdravený stoper Hovorka, na něhož navázal i gólman Kolář, který si majestátní prostory Staroměstské radnice náležitě vychutnal. "Takové prostory mám hrozně rád. Vždycky jsem o tomto sálu četl a slyšel, ale nikdy jsem tu osobně nebyl. Užil jsem si to i po této stránce. Už když ten zápas skončil, tak se mi hrozně ulevilo. Předchozí dvě derby nám nevyšla, nepřipouštěl jsem si vůbec, že by se mohla nepříznivá série prodloužit," uzavřel na stránkách slavia.cz sedmadvacetiletý rodák z Liberce, který je součástí vršovické značky již čtvrtým rokem.

Dlouholetý nejúžasnější příklad toho, kudy vede cesta do bezvýznamnosti, průměru a šlendriánu? Prý Sparta....

Zdroj: slavia.cz