Schick se vrací, podle trenéra jeho návratu nic nebrání

Schick se vrací, podle trenéra jeho návratu nic nebrání

Po měsíci a půl se jméno českého kanonýra Patrika Schicka opět objevilo v nominaci Leverkusenu. Ten je tak opět připraven vrátit se, jak do ligových klání, tak i do stíhacího závodu o post nejlepšího střelce v Německu. Na tiskové konferenci před zápasem s Hethou Berlín o tom informoval lodivod Bayeru Gerardo Seoane

Podle trenére, který vede Leverkusen od minulého roku, se Schickův návrat k tréninku po zranění obešel bez komplikací.

"Patrik má za sebou dobrý týden, neměl žádné problémy. V sobotu bude k dispozici," řekl Seoane, který se bez českého střelce musel obejít od 18. února, kdy Schick utrpěl v utkání v Mohuči trhlinu v levém lýtkovém svalu.

Třetímu týmu německé bundesligy, se bez Patrika příliš nedařilo, z šesti zápasů vyhrál pouze dvakrát, a také vypadl z Evropské ligy, kdy v osmifinále nestačil na italskou Atalantu.

I přes Schickův návrat nebude Bayer moct využít své ofenzivní síly v plné palbě, jelikož jejich druhá největší ofenzivní hrozba, Florian Wirtz, si přetrhla přední zkřížený vaz v koleni.

Tím si však švýcarský stratég příliš neláme hlavu a svou pozornost se snaží přenést na Patrikův návrat a oceňuje jeho kvality.

"Patrik je rozdílový hráč, který nečeká jen na centry do vápna. Do šancí se dostává i díky své technice a rychlosti".

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.