Světový šampionát zná účastníky svých skupin

Světový šampionát zná účastníky svých skupin

Světový šampionát, který se letos odehrává v krajně netradiční termínu, a to v době od 21. listopadu do 18. prosince, již zná i své rozlosování skupin. Losování se uskutečnilo ve Výstavním a kongresovém centru v Dauhá, přičemž platilo pravidlo, že s výjimkou Evropy nemohou být v jedné skupině dvě mužstva ze stejného kontinentu. 
Losování bylo svěřeno osmi bývalým hráčům a trenérům, kteří skupiny rozlosovali následovně.

Jako zdánlivě nejjednodušší skupina se jeví skupina A, kde jsou jasnými aspiranty na postup Nizozemci, kteří na dvou posledních světových šampionátech absentovali, tentokrát jim však zdá se, štěstí přálo. V cestě jim bude stát domácí Katar, Ekvádor a Senegal.

Ve skupině B narazí kolébka fotbalu, Anglie, na Írán, USA a posléze k nim přibude ještě vítěz barážové větve.

Poláci, jakožto vítězové evropské barážové větve byli nalosováni do skupiny C, kde změří své síly s favorizovanou Argentinou, Saudskou Arábií a Mexikem

Úřadující mistři světa Francouzi byli nalosováni do skupiny D, která je ovšem také neúplná, avšak 2 ze3 soupeřů znají. Osud jim do cest za obhajobou postavil Dánsko a Tunisko.

Ve skupině E se střetnou staří známí z evropského kontinentu, Španělsko a Německo, do cesty se jim postaví Japonsko a také vítěz barážového klání mezi Kostarikou a Novým Zélandem, které se uskuteční v červnu.

Ve skupině F o postup zabojuje Belgie, Kanada, Maroko a Chorvatsko

Do skupiny G byla nalosována favorizovaná Brazílie, společnostou jií však budou dělat houževnatí soupeři, a to Srbsko, Švýcarsko a Kamerun.

Portugalsko, které se na Mistrovství světa dostalo rovněž přes baráž, jako zmínění Poláci, se ve skupině H utkají s Ghanou, Uruguayí a Koreou.

 

Kvůli ruské invazi na Ukrajinu a koronavirové pandemii je zatím známých pouze 29 z 32 účastníků. V osudí se tak objeví i pět celků, kterých se šampionát v listopadu a prosinci nakonec týkat nebude.

O tři zbývající místa si osm týmů zahraje až v červnu. Wales se ve finále evropské baráže utká s vítězem odloženého semifinále mezi Skotskem a Ukrajinou a dva zápasy interkontinentálního play off se odehrají 13. a 14. června v Dauhá.

Losování se uskutečnilo ve Výstavním a kongresovém centru v Dauhá, přičemž platilo pravidlo, že s výjimkou Evropy nemohou být v jedné skupině dvě mužstva ze stejného kontinentu. 

 

Zdroj: Sport.cz, twitter.com/FIFAWorldCup