Conte věří, že se Spurs uhrají Ligu mistrů. A doufá, že mu úspěch udrží i Kanea

Conte věří, že se Spurs uhrají Ligu mistrů. A doufá, že mu úspěch udrží i Kanea

Kouč Tottenhamu Antonio Conte přiznal, že se jeho tým soustředí na umístění v první čtyřce a kvalifikaci do Ligy mistrů. A Spurs k tomu mají blízko, z posledních pěti zápasů uhráli 12 bodů. Jsou rozjetí a v dobré formě, takže Conte cítí šanci.

Conteho tým nyní ztrácí na čtvrtou pozici, na které se drží Arsenal Mikela Artety tři body. Navíc mají Gunners zápas k dobru. Nicméně, Conte říká, že jeho tým je připraven bojovat do konce sezóny, aby dosáhl stanovených cílů. Podle něj je možná kvalifikace do Ligy mistrů velkou motivací. „Každý hráč v našem týmu chápe, že jsme na správné cestě stát se silným týmem a jsme připraveni bojovat o důležitý cíl,“ uvedl Conte na tiskové konferenci před nedělním zápasem s Newcastlem.

„Teď nás čeká devět zápasů a musíme se na ně plně soustředit. Hráči se musí soustředit, aby ze sebe vydali maximum. Skončit v Lize mistrů by byl velký úspěch pro všechny a umožnilo by nám to dělat různá a správná rozhodnutí. Je pro nás velmi důležité se tam dostat,“ neztrácí Conte naději navzdory horšímu postavení Totttenhamu.

Kouč „Spurs“ také odpověděl na otázky týkající se budoucnosti Harryho Kanea v Tottenhamu. Italský kouč zopakoval, že každý trenér chce mít fotbalistu typu Kanea ve svém mužstvu. „Myslím, že moje odpověď není důležitá! Mluvíte o hráči, kterého chce každý trenér ve svém týmu,“ sdělil Conte novinářům. „S Harrym je skvělá spolupráce. Je to prvotřídní útočník a jeden z nejlepších hráčů na světě. Bylo by velmi dobré mít úspěšné finále sezóny, aby měl motivaci zůstat,“ sdělil dvaapadesátiletý trenér na adresu fotbalisty, který za „Kohouty“ v této sezóně nastřílel 12 gólu.

Zdroj: 90min.com

Ve West Hamu věří, že Johnson podepíše novou smlouvu. Má se Coufal strachovat o pozici?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.