Csaplár radí Spartě, ať ještě prodlouží s Dočkalem: Má dobrá čísla a jeho silné stránky jsou nadstandardní

Csaplár radí Spartě, ať ještě prodlouží s Dočkalem: Má dobrá čísla a jeho silné stránky jsou nadstandardní

Třiatřicetiletý kapitán Sparty Bořek Dočkal v loňském roce vypadl z národního mužstva a nejeden odborník mu v posledních měsících předpověděl také brzký konec na Letné, kde má zatím smlouvu do letošního léta.

Nikoliv však Josef Csaplár, který rád chodí proti proudu a záložníka se zkušenostmi z norské, turecké, americké i čínské nejvyšší soutěže by se určitě nezbavoval...

"Já bych ho jako trenér chtěl mít v týmu," neměl problém přiznat webem sport.cz citovaný devětapadesátiletý expert.

A důvod? "Má dobrá čísla. Jeho silné stránky jsou nadstandardní," chválil exreprezentanta bývalý kouč Zlína, Příbrami, Liberce, Žižkova či Slavie, jehož vyjádření nabídly stránky sport.cz.

Nikdo samozřejmě není dokonalý, ani Dočkal ne, ovšem exšéfovi Wisly Plock nebo Panioniosu by to v žádném případě nevadilo.

"Má i slabé stránky, ale vy je neřešíte z pohledu Bořka Dočkala, vy slabé stránky jednotlivých hráčů řešíte z pohledu týmu," objasnil na sport.cz Csaplár, který už je delší dobu bez klubové příslušnosti.

Dočkal, jenž je ze všech aktivních hráčů právě teď nejlepším asistentem české ligy, odehrál v tomto ročníku 1218 minut čistého času a podílel se na čtyřech sparťanských trefách. Přihrávek do gólové šance stačil za tu dobu vygenerovat šestnáct.

Probrání se Plzeň k titulu? V tabulce pravdy už o vedení přišla. Sudí Raczkowski byl horší než Marciniak v derby

Zdroj: sport.cz