Havlův start proti Slavii budí emoce. Viktorka se ohradila proti mediálním expertům

Havlův start proti Slavii budí emoce. Viktorka se ohradila proti mediálním expertům

Poté co se Milan Havel zranil v zápase proti Švédům, opustil utkání před přátelským utkáním z Walesem. O víkendu pak nastoupil do klíčového ligového utkání proti Slavii v dresu domovské Plzně.   

Nad Havlovým startem proti Slavii se vznášely otazníky od jeho zranění během reprezentační přestávky, nakonec ale krajní bek do zápasu vyběhl. Podle představitelů klubu jej odehrál na základě nedělní dohody s hlavním trenérem a klubovým lékařem a odehrál jej se sebezapřením odehrál. I tahle konstelace nicméně vyvolala reakce ze strany fotbalových expertů. kteří zpochybnili Havlovu “oddanost” národnímu dresu. A to tak silně, že se Viktoria Plzeň pocítila potřebu ohradit.

S velkým údivem a překvapením jsme si pak v některých médiích přečetli zpochybnění zranění Milana Havla, což považujeme za nekorektní vůči hráči samotnému, lékařům reprezentace, našemu klubu a vlastně i trenérovi Jaroslavu Šilhavému. Zpochybňovat rozhodnutí lékařů či dokonce vztah Milana Havla s trenérem národního týmu je až nedůstojné,“ komentoval situaci mluvčí Plzně Václav Hanzlík, jež explicitně jmenoval  Radka Špryňara z deníku Sport či Jana Rajnocha jež v rámci televizního studia dokonce použil termín “lehké znevážení reprezentačního dresu“. 

“Pokud má pan Špryňar či Rajnoch jiné informace, nechť je předloží a zveřejní. V opačném případě by se měli za své výroky omluvit, především pak Milanu Havlovi,“ dodal mluvčí klubu. A vyjádřil se i Milan Havel. “Mrzí mě, že někdo takovým způsobem očerňuje nejen mě, ale i práci lékařů nároďáku. Zápas se Slavií jsem chtěl i přes omezení odehrát, ačkoli jsem nebyl úplně stoprocentní a šel do něj se sebezapřením. Být nominován do národního týmu je pro mě vždy čest a velká odměna a nic se na tom nezmění ani do budoucna. Když mě trenér povolá, vždy přijedu a budu chtít odvést maximum,“ prohlásil pro web Plzně Milan Havel.

zdroj: fcviktoria.cz