Hodně si vážím toho, co Benfica předvádí. Je to obrovský klub, oceňuje titána Primeira Ligy liverpoolský Klopp

Hodně si vážím toho, co Benfica předvádí. Je to obrovský klub, oceňuje titána Primeira Ligy liverpoolský Klopp

Liverpool má před sebou docela těžké dny. Zatímco v neděli čeká na Salaha a spol. bitva o první místo v Premier League proti Manchesteru City, v úterý ho zavane pohárový vítr do Lisabonu, kde je doma Benfika.

Reds dorazili do Portugalska v optimistické náladě - momentálně totiž táhnou šňůru sedmi venkovních výher v řadě...

"Vím, že nás lidé považují za favority, ale jsme ve fotbale natolik dlouho, abychom se podobným chybám vyhnuli. Hodně si vážím toho, co Benfica předvádí. Je to obrovský klub," chválil nejbližšího soupeře dlouholetý manažer devatenáctinásobného mistra Anglie Jürgen Klopp.

Jeho tým neprohrál s portugalským klubem sedmkrát v řadě, s tím, že hned šestkrát čelil Portu. Benfica pak před domácím publikem neskolila ostrovního soka čtyřikrát za sebou.

"V osmifinále v roce 2006 proti nám stál Liverpool jakožto úřadující vítěz, a přesto jsme postoupili," připomněl historický fakt současný technický ředitel Luisao.

Navzdory všem předpokladům si však věří i hráčská kabina. "Bude to těžká mise. Liverpool je jedním z nejlepších týmů na světě. Jsme ale ve čtvrtfinále a to znamená, že můžeme vyřadit kohokoli," zaznělo z úst dvacetiletého forvarda Goncala Ramose.

Pakliže by si Benfica s favoritem přeci jen poradila, v případné semifinálové fázi na ni bude čekat lepší z dvojice Villarreal - Bayern Mnichov.

Amatérská chyba Bayernu při střídání! Zkontumuje mu bundesliga víkendovou výhru ve Freiburgu?

Zdroj: ceskatelevize.cz