Sora by nahánět nechtěl a z Lingra se prý stane lídr Slavie. Co pověděl Necid o Krmenčíkovi?

Sora by nahánět nechtěl a z Lingra se prý stane lídr Slavie. Co pověděl Necid o Krmenčíkovi?

Bývalý útočník Slavie Tomáš Necid, jenž v Eredivisii nastoupil proti Feyenoordu jak ze Zwolle, tak s Den Haagem, si před úvodním čtvrtfinále EKL zavěštil, že rotterdamský titán z De Kuip nebude chtít hrát zezadu a naopak bude chtít hrát fotbal, což by mohla být výhoda pro sešívané "S", jehož hráči budou chodit do rychlých protiútoků.

Jindřichu Trpišovskému právě teď chybí typický gólový střední útočník typu Milana Škody. "Bylo by to dobře, kdyby takový byl. Nevím, v jakém je stavu Michael Krmenčík, jak to s ním vypadá. Ten by úlohu v plné formě plnil. Nyní se mu ovšem tolik nedaří. Proto Slavia spoléhá spíš na rychlé protiútoky, což jí v evropské lize svědčí," uvedl v interview pro aktualne.cz momentálně zraněný forvard Bohemians Praha 1905.

I tak ale ve slávistickém dresu bojuje o nejlepšího ligového střelce rychlonohý křídelník Ondřej Lingr. "Má neskutečnou fazonu, třináct ligových tref plus nějaké asistence mluví za všechno. Je na něm patrná pohoda, rozumí si s balonem, ukázal to i teď v Plzni. Roste z něj velmi zajímavý hráč, a když bude v předváděných výkonech pokračovat a sbírat body, stane se lídrem Slavie a platným členem národního týmu," předpověděl na aktualne.cz dvaatřicetiletý ofenzivní hráč, který v Česku prošel také Jabloncem.

On sám Feyenoordu již párkrát čelil, byť už to přeci jen nějaký ten čtvrtek bude. "Mám na zápasy dobré vzpomínky. Porazili jsme ho se Zwolle i s Den Haagem, já se střelecky také prosadil. Vzpomínám na Feyenoord rád. I na stadion, kde Slavia bude hrát první zápas. Bude plný, fanoušci už do ochozů mohou. Atmosféra bude fantastická. Čtyřicet, padesát tisíc, to bude super, svátek fotbalu. Naposledy jsme s Den Haagem zvítězili v Rotterdamu 2:0, hráli jsme ze zajištěné obrany a chodili do brejků. Tak jsme dali jeden gól, kdy jsme se na tři přihrávky dostali před šestnáctku, což by mohlo svědčit i Slavii. Druhý jsme přidali ze standardky. Sor může svou rychlostí domácí pozlobit. Může to být opět jeho zápas. V Konferenční lize proti docela vyspělým týmům má na kontě čtyři zápasy a pět gólů. To hovoří za vše. Je to střelec, i když mu to v české lize zatím tolik nejde. Ale do šancí se také dostává. V evropských soutěžích se ovšem hraje jiný fotbal, je to víc otevřené. A on góly dal, když utekl. Kopl si to a běžel. Nechtěl bych být obránce a hlídat ho. Nechtěl bych ho nahánět," kapku odbočil portálem aktualne.cz citovaný odchovanec Slavie, za níž nastupoval hned ve třech různých časových etapách.

Oscar si představení na De Kuip nenechá za žádnou cenu ujít, Olayinka půjde přes bolest. A co Kúdela?

Zdroj: aktualne.cz