Sigma přivedla na Hanou stopera z Ukrajiny. Áčku už na jaře nepomůže, ale rezerva by ho v MSFL využít mohla...

Sigma přivedla na Hanou stopera z Ukrajiny. Áčku už na jaře nepomůže, ale rezerva by ho v MSFL využít mohla...

Sigma Olomouc přivítala v první půlce dubna ve svých strukturách novou posilu do defenzivní řady, již se stal šestadvacetiletý ukrajinský stoper Hlib Buchal.

Zadák byl od startu tohoto týdne na Hané na zkoušce a protože sportovní úsek na čele s hlavním koučem Václavem Jílkem zaujal, s Ladislavem Minářem se domluvil na kontraktu do konce této sezony.

Buchal mění trikot podruhé v krátké době. Od ledna byl totiž hráčem druholigového ukrajinského celku FK Kryvbas a nyní je zase jinde...

"Po zkoušce jsme se domluvili, že Hlibovi u nás umožníme trénovat a zaregistrujeme jej, aby případně mohl naskočit do některého utkání za B-tým. Určitě s ním nemůžeme aktuálně počítat jako s last minute posilou pro áčko. Po sezoně vše vyhodnotíme i s ohledem na to, jaká bude situace v jeho zemi," objasnil na webu sigmafotbal.cz Minář.

Bývalý mládežník Arsenalu Kyjev i Metalistu Charkov má za sebou i čtyři starty v Evropské lize a 37 prvoligových vystoupení v barvách FK Oleksandrije. Ve zbytku jara by se mohl objevit alespoň v MSFL...

Na Trutnovsku se panečku děly věci. 62 pokutových kopů přineslo obcím Libeč a Mostek světový rekord

Zdroj: sigmafotbal.cz