Na Trutnovsku se panečku děly věci. 62 pokutových kopů přineslo obcím Libeč a Mostek světový rekord

Na Trutnovsku se panečku děly věci. 62 pokutových kopů přineslo obcím Libeč a Mostek světový rekord

Pokud jde o počet penalt v jednom utkání, až dosud byl údajně světovým rekordem ostrovní duel Divize 2 Nothern League mezi Washingtonem a Bedlingtonem, který jich v Sunderlandu přinesl hned čtyřiapadesát.

Nové maximum se však zrodilo v úvodu dubna na Trutnovsku, kde na sebe narazily celky FK Mostek a TJ Jiskra Libeč, jejíž dres mimochodem svého času oblékal také hudebník Jakub Šafka, jehož song "Týpek z Libče" si možná dodnes v kabině pějí současné opory mužstva.

Bezkonkurenčně největším hrdinou rekodního měření sil ve "východočeském pralese" byl dvaatřicetiletý univerzál Libče Jakub Mahrla, jehož obvykle zastihnete mezi třemi tyčemi, nicméně umí vypomoci také v útoku.

Inkriminovanou sobotu se dostal k zahrávání 30 (!) penalt. "Nikdy jsem nic takového nezažil. Kluci mi po zápase říkali, že ten bod je můj," usmíval se serverem trutnovinky.cz citovaný Mahrla, jenž navíc v polovině rozstřelu vystřídal v bráně své Libče Petra Výrostka a kromě zahrávání jedenáctek také chytal.

Většinu penalt zahrával k tyči po pravé ruce soupeřova gólmana a jednou dokonce došlo i na napodobní legendárního "Vršovického dloubáčku", který patří do portfolia Antonína Panenky. O všem se rozhodlo až v jednatřicáté sérii penaltového rozstřelu - zatímco Mahrla lapil pokus Marka Čajky doprostřed brány, on sám nekompromisně skóroval pod břevno a stanovil tak konečné skóre na 27:26 pro hosty.

Celkem tak bylo v okresním přeboru k vidění 62 střel ze značky pokutového kopu, což byl pořádný maraton. Na jakékoliv oslavy však nebyl prostor - většina jeho spoluhráčů už byla doma a on sám pelášil na noční směnu v Kocbeřích. Opravdový rek z kategorie par excellence. 

15 let trvající nejúžasnější příklad toho, kudy vede cesta do bezvýznamnosti, průměru a šlendriánu? Prý Sparta....

Zdroj: trutnovinky.cz