Slavia porazila Pardubice a je opět první, Viktoria ztratila v Olomouci, Sparta rozdrtila Teplice, Baník nedokázal dát gól Hradci

Nejen FNL, ale i Fortuna liga nabídla dvě remízy, které však mohou enormně poházet s tabulkou. V první z nich Bohemians remizovali s Libercem, v té druhé Olomouc s Plzní. Té se zkomplikoval boj o titul a Slavia se výhrou může posunout právě na první místo. V zápase 4. s posledním nedalo Slovácko Karviné šanci a jasně vyhrálo. Poslední bitvou je střet Teplic se Spartou. I Na Stínadlech půjde o všechno.

V první remíze dnešního večera jsme se gólu nedočkali, ale zcela nezáživný zápas to také nebyl. Bohemians měli více ze hry, ale oba týmy však zradila jedna a ta samá věc. Proměńování šancí zde bylo tristní a i proto oba kluby odešly smírně  každý po bodu. Pro Bohemku to je však důležitý bod do tabulky o záchranu.

Andrův stadion hostil západočechy z Plzně, kteří přijeli i bez opor Buchy se Sýkorou. První poločas byl až nudný, zato v tom druhém se to pomalu rozjelo. v 57. minutě otevřel skóre svým 13. gólem v sezóně Beaguel. Ani ne za deset minut bylo vyrovnáno, když se přesně trfil Růsek. To však bylo vše, co oba týmy v tomto zápase předvedly. Pro Plzeň jde o zcela zbytečnou ztrátu, která jí může stát i titul!

Uherské Hradiště hostilo hosty ze Slezska. Na Slovácko dorazila poslední Karviná, která však nedostala sebemenší šanci. Slovácko bylo celý zápas lepší a až na slabou chvilku v 78. minutě nebylo pochyb, kdo si odveze 3 body. Za góly Cicilii, Hofmanna a vl. Túlia si Karviná odvezla příděl 3:1.

Sobotní lahůdkou na konec byl zápas Teplic se Spartou. Severočeši nahání dobré výsledky do skupiny o udržení, Sparta nahání Plzeň se Slávií. Ve 84 minutě Sparta vedla po gólech Čvančary(2x) a Vitíka 3:0. Sparta tak ukázala Teplicícm dveře a dotáhla se na tři body za první Plzeň. Boj o titul bude ještě zajímavý!

Nedělní program zahájila trojice zápasů ze středu tabulky. Paradoxně nejméně zajímavý, alespoň co se týká vstřelených gólů, byl střet týmů  aspirujících na skupinu o titul, když v utkání mezi Baníkem Ostrava a Hradcem Králové diváci gól neviděli a jediným pomyslným zásahem rozhodčího do zápisu byla žlutá karta domácího Svozila. Domácí sice měli platonicky více ze hry a vytvořili si několik náznaků šancí, prolomit zoufalství své formy posledních několika týdnů se jim nicméně nepodařilo.

Pod Pavlem Hoftychem naopak začala na titulovou skupinu v této konstelaci dotírat Mladá Boleslav. Ta relativně v poklidu přejela České Budějovice, jež dále - jako celou sezónu - pokračují v hledání venkovní formy, především té střelecké. Utkání sice podle statistik bylo vyrovnané, góly nicméně dávali jen domácí a vzhledem k tomu, že si branky rozdělili na oba poločasy, po finálovém hvizdu rozhodčího všechny body zůstaly ve středních Čechách.

O několik kilometrů severněji rozmary dubnového počasí pocítil Zlín. Ten v Jablonci brzy vedl po hlavičce Hlouška, následně se hra přelívala ze strany na stranu a šance se objevovaly na obou stranách. Tu největší, pokutový kop, zahodil Pilař jež si vylámal zuby na Rakovanovi. V momentu, kdy to pak v druhé půli vypadalo, že by Zlín mohl své vedení pojistit poté, co se dvakrát v solidní střelecké pozici zjevil Vukadinovič pak kouč Rada poslal na hřiště Ikauniekse, který pár sekund po nástupu po centru z rohu vyrovnal. A body se tak nakonec dělily.

V posledním utkání kola pak Slavia splnila svou roli favorita, porazila Pardubice a vrátila se tak zpátky na první místo tabulky před Plzeň, který ztratila v Olomouci. Slávisté Východočechy nakonec sice "rozmontovali" v poměru 4:0, výsledek se nicméně úplně snadno a splavně nerodil. Jednak se slávisté nemohli dlouho trefit a jejich střelecké nemohoucnosti musela nakonec pomoci před poločasem penalta, druhak ještě před tímto momentem měl stoprocentní šanci pardubický Vacek jehož pokus nad břevno vytěsnil Mandous. V druhém poločase nejprve Provod zdvojnásobil svůj gólový příspěvek, pak Schranz s Traorém dali výsledku líbivou a "snadnou" podobu.

FC Slovácko - MFK Karviná 3:1 (1:0)

Branky: 2. vlastní Túlio, 49. Cicilia, 61. Hofmann - 78. Sinjavskij.

Bohemians Praha 1905 - Slovan Liberec 0:0

Sigma Olomouc - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 66. Růsek - 57. Beauguel.

FK Teplice - Sparta Praha 0:3 (0:0)

Branky: 47. a 65. Čvančara, 58. Vitík.

Baník Ostrava - Hradec Králové 0:0