Provod? Vždy, když je na míči, je vidět, že je herní inteligencí, výběrem míst i řešením situací trochu jinde

Provod? Vždy, když je na míči, je vidět, že je herní inteligencí, výběrem míst i řešením situací trochu jinde
OBSAHUJE VIDEO

Lukáš Provod (25) je definitivně zpátky, o čemž svědčí dva nedělní góly do pardubické sítě a pro Slavii je škoda, že dnes již bývalého dlouhodobého maroda nemůže tento týden využít v těžké a velmi důležité odvetě proti Feyenoordu Rotterdam.

Jak se jeho výkon proti předposlednímu celku tabulky líbil Jindřichu Trpišovskému? "Mám z toho radost, stejně jako všichni ostatní. Je to hráč, se kterým je radost pracovat, jedná se o obrovského profesionála. Udělal pro svůj návrat maximum, dostal od nás dost prostoru, aby se při návratu cítil komfortně. Jeho projev na to, že to byl jeho třetí zápas, je naprosto dominantní a komplexní," chválil šéf sešívané lavičky, jehož slova vyšla na webu slavia.cz.

"Tak, jak byl předtím vynikající, na to mu logicky ještě některé věci chybí, na druhou stranu, hodně vyspěl mentálně a dobře se na hřišti rozhoduje. Proti Pardubicím se kromě dvou momentů výborně rozhodoval, potvrdil to i dvěma góly a herní nadstavbou. Vždy, když je na míči, je vidět, že je trochu jinde herní inteligencí, výběrem míst i řešením situací," pokračoval v chvalozpěvech bývalý šéf Viktorie Žižkov i Liberce.

"Všichni jsme nadšení, že ho máme zpátky, takový typ hráče nám ve středu hřiště chyběl. Umí dobře otáčet hru, je obounohý. Strašně makal na návratu, je to jeho obrovská zásluha a jsme rádi, že ho na konec sezony máme k dispozici," doplnil na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý odborník z Edenu, jehož soubor se po nějakém čase opět vrátilo do čela prvoligového peletonu o bod před Viktorii.

Z výše uvedených důvodů ho proto mrzí, že ho nebude moci použít ve čtvrtek na čtvrtfinálovou odvetu EKL "Mrzí nás to hodně, na druhou stranu, ti hráči se vrátili po fakt těžkém zranění. Pro jejich stav je dobře, že je nepřetížíme. Provi na sobě maká, má ale drobný únavový problém a po zápase dlouho regeneruje. Zápas ho stojí hodně energie, není zvyklý na zápasovou zátěž rychle po sobě. Litujeme toho, že ho nemůžeme ve čtvrtek použít, je to ale pro něj i pro Davida Hovorku dobře. Mohou naplno odehrát ligové zápasy, nutilo by nás to je dávat i do Evropy, hrozilo by proto nějaké zranění nebo přetížení," zakončil Trpišovský.

Předešli jsme různým spekulacím, prohlásil po jednoznačné výhře nad Karvinou slovácký Svědík

Zdroj: slavia.cz