Svědík ocenil konkurenta: Ať si každý říká, co chce, ale já tvrdím: klobouk dolů před Vrbou, jak to ve Spartě drží

Svědík ocenil konkurenta: Ať si každý říká, co chce, ale já tvrdím: klobouk dolů před  Vrbou, jak to ve Spartě drží

Čtvrté Slovácko už neprohrálo ve Fortuna:lize sedmkrát v řadě a navíc je ve finále MOL Cupu. Jeho aktuální forma se tak zdá být nepochybně solidní...

"Cítím zlepšení oproti konci podzimní části a začátku jara. Ale k vrcholu, který jsme měli na podzim i z hlediska koukatelnosti fotbalu, nám ještě něco chybí. Některé věci nejsou z naší strany takové, jak bychom si představovali. Někdy hraje roli i terén, mužstva, která brání, to mají jednodušší. Za tohle se však nechci schovávat. Je to tím, že ještě nemáme takovou formu jako předtím," ozřejmil v rozhovoru pro magazín Gól hlavní kouč celku z Uherského Hradiště Martin Svědík.

Co vše se změnilo od poslední těsné prohry ve Zlíně, k níž došlo ve druhé polovině února? "Změnilo se to, že jsme najeli na věci, které jsme dělali od začátku. Odrazili jsme se od základních atributů, které tam předtím nebyly, což je velmi dobrá a aktivní defenziva. Věděli jsme, že těžko dáváme góly. Potřebovali jsme se odrazit od toho, abychom branky nedostávali. Myslím, že postupem času rostlo naše sebevědomí i výkony. Pomohl nám zápas s Mladou Boleslaví, který jsme vyhráli gólem z devadesáté minuty, tohle psychice mužstva pomůže. Celý tým šel výsledkově nahoru. Ale herně? Nemyslím si, že nemáme pasáže jako na podzim. Ovšem máme výkyvy, neudržíme si konstantní výkonnost po celý zápas. Máme výpadky, které nás zlobí a které chceme odstranit. Pořád nám něco chybí k tomu, abychom byli vyladění. Otázku, jestli jsme dosáhli svého stropu, si můžeme klást neustále," podotkl na serveru gol.cz sedmačtyřicetiletý odborník, jenž už na současné adrese vládne od listopadu 2018.

Ve 29. kole se Slovácko představí na Letné, kde je doma třetí Sparta. Pro Petrželu, Kadlece či Nguyena nepochybně půjde o velkou výzvu a nejen pro ně. "Člověk se těší na každý ligový zápas. Sparta má teď formu, vyhrála čtyři utkání po sobě. Ať si každý říká, co chce, ale já tvrdím: klobouk dolů před Pavlem Vrbou, jak to drží. Musím říct, že Sparta podává velmi zlepšené výkony. Bude to pro nás těžký zápas, ale bude to otevřený boj. Sparta hraje o titul, my nedáme kůži lacino, do každého utkání jdeme s tím, že chceme uspět. Musíme také přihlédnout k tomu, že se Spartou budeme hrát teď tři utkání v krátké chvíli, soupeři se budou hodně znát a bude rozhodovat každý detail," uzavřel na webu gol.cz respektovaný Svědík, jenž v minulosti seděl i na lavičkách Pardubic, Jihlavy, Baníku či Mladé Boleslavi.

Zdroj: gol.cz