Povýšení Galáska? Důvod je prostý. Vedení Baníku čekalo, že na jaře výkonnost poroste a bude mít gradující trend...

Povýšení Galáska? Důvod je prostý. Vedení Baníku čekalo, že na jaře výkonnost poroste a bude mít gradující trend...

Pokles výkonnosti ostravského áčka odnesl v první polovině pracovního týdne Ondřej Smetana, jenž skončil ve funkci hlavního trenéra Baníku.

Vše kvůli tomu, že se slezské značce z Bazalů v posledních kolech vzdálil jarní cíl v podobě čtvrtého místa, na které nyní ztrácí osm bodů.

Nahradil ho jeho dosavadní asistent a člen realizačního týmu Jaroslava Šilhavého Tomáš Galásek, jehož asistenty budou Jan Baranek a Tomáš Hejdušek, jenž doposud vedl třetiligovou juniorku.

Ve Frýdku-Místku narozený odchovanec Baníku dosud působil výhradně jako asistent a to v FSV Erlangen-Bruck, 1. FC Scheinfurt 05 či SpVgg SV Weiden.

Smetana ještě není hotový trenér prvoligového týmu, potažmo tak velkého klubu jako Baník, míní Rajnoch

"Jedna věc jsou neuspokojivé výsledky, více jsme se ale řešili to, že snad jen s několika výjimkami jsme ve všech dalších utkáních na jaře byli po herní stránce horší, a to v době, kdy jsme naopak čekali, že naše výkonnost poroste a bude mít gradující trend," citoval web fcb.cz sportovního ředitele FCB Aloise Grussmanna.

Smetana tak vedl Baník třináct měsíců. "Ondra zaslouží pochvalu a poděkování za práci, kterou s týmem udělal. Přebíral tým v útlumu, v nelehkém období a podařilo se mu ho probrat a nastartovat. To je jednoznačný fakt. Ale na jaře znovu nastal pokles formy a už z výše zmíněných důvodů jsme se odhodlali k tomuto kroku," přidal na fcb.cz funkcionář s opavskou minulostí.

Stávající realizační tým na čele s devětačtyřicetiletým Galáskem dostal důvěru minimálně do konce tohoto soutěžního ročníku 2021/2022. Debutovat bude již za pár dní proti Plzni.

Svědík ocenil konkurenta: Ať si každý říká, co chce, ale já tvrdím: klobouk dolů před Vrbou, jak to ve Spartě drží

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.