Ani na Spartě nebo v Plzni není taková atmosféra jako v Edenu, tvrdí Vízek. Proč má ale strach?

Ani na Spartě nebo v Plzni není taková atmosféra jako v Edenu, tvrdí Vízek. Proč má ale strach?

Slávistický národ aktuálně neřeší nic jiného, než důležitou čtvrtfinálovou odvetu s Feyenoorde Rotterdam a na Evropskou konferenční ligu v Edenu se hrozně těší také sedmašedesátiletý internacionál Ladislav Vízek.

"Po výsledku a výkonu obou týmů na Feyenoordu jsem v očekávání věcí příštích. Slavia bude hrát před vlastními diváky. Peklo na stadionu bude stejné jako na De Kuip, ale pro domácí v pozitivním smyslu. Fanoušci v Edenu jsou dvanáctým hráčem. Musím je pochválit. Oni soupeře hlasivkami bičují. Ani na Spartě nebo v Plzni taková atmosféra není," ocenil sešívaný chrám vítěz Letních olympijských her v roce 1980, jehož vyjádření nabídl server isport.blesk.cz.

Pokud by se současný lídr Fortuna:ligy z Vršovic dostal do semifinále evropského poháru, šlo by o fantastický úspěch. "Vezměte si, jak tragicky začal jaro. Na úvod šokující porážka s Karvinou, pak krach v domácím poháru se Spartou. Samé minusy. Kdekdo ho začal odsuzovat, ale v klubu od té doby odvedli kus pořádné práce. Mám pocit, že si slávisté evropskou pouť plným právem zaslouží," ocenil obhájce titulu trojnásobný mistr Ćeskoslovenska s Duklou, jenž se rozpovídal na stránkách Deníku Sport.

Vízek má však současně i obavy, protože si moc dobře uvědomuje sílu hostujícího titána z De Kuip. "Když rozpitváme jejich první tažení v Rotterdamu, pro diváka to byl výjimečný zážitek. Spoustu gólů, emocí, dokonce poločasová šarvátka mezi trenéry. Očekávám, že do odvety se zjitřená nálada nepřelije. Oba celky se budou věnovat fotbalu, nebude prostor na kraviny. Bojím se, že Feyenoord umí hrát venku stejně jako doma. Možná to bude mít i lehčí. Slavia se potlačí dopředu, bude útočit. Nerad to říkám, ale už mám zase strach," uzavřel na iSport.cz známý glosátor Vízek.

Je pravdou, že Slavia hrála v této sezoně s Feyenoordem již třikrát a ještě ho neporazila a evidentně jí moc nesvědčí. Nizozemci se jí totiž vyrovnají v běhání i technice.

Jak to bude s Traorém? Ve hře jsou i zahraniční kluby, ale největší smysl by prý měl Eden a to z tohoto důvodu...

Zdroj: isport.blesk.cz