Zbrojovce svazovala nohy únava. Kdyby chtěl Dostálek střídat kvůli výkonu, už v půli by nechal sedět 3 hráče...

Zbrojovce svazovala nohy únava. Kdyby chtěl Dostálek střídat kvůli výkonu, už v půli by nechal sedět 3 hráče...
OBSAHUJE VIDEO

Do Fortuna:ligy směřující Brno dokázalo uspět za tři body počtvrté v řadě, díky čemuž si upevnilo náskok na prvním místě druholigového peletonu, jemuž nyní vládne s hodně pohodlným čtrnáctibodovým polštářem.

Proti Ústí nad Labem to však nebylo zrovna snadné. "Na našich hráčích bylo vidět, že hrajeme čtvrté utkání za čtrnáct dní. Únava nám svazovala nohy, hráli jsme navíc pod tím, že jsme věděli výsledky našich soupeřů. Motivace navýšit bodový náskok v hlavách zůstane a začátek zápasu tím byl ovlivněný. Nebyli jsme tak běhaví, promarnili jsme prvních třicet minut, než jsme se do zápasu dostali. V závěru poločasu jsme soupeře dokázali přetlačit, vstřelili jsme dva góly, druhý po krásné akci. S tím jsme mohli být spokojení. Ve druhém poločase jsme hráče nabádali k disciplinovanosti, abychom to dokázali dotáhnout do konce a vyvarovat se chyb. To se bohužel nepovedlo, dostali jsme gól, což nás mrzí i vůči Berkymu, měl už slušnou šňůru. Soupeř vycítil šanci, neměl co ztratit, my jsme nebyli tak dominantní na balonu jako v minulých zápasech. I takové zápasy se hrají, pokaždé to nedokážeme odehrát v klidu jako v neděli na Žižkově. Tento zápas byl na vůli, na sílu, ale počítá se. Navýšili jsme náskok, s tímhle panuje spokojenost," citoval web fczbrno.cz slova hlavního trenéra Richarda Dostálka.

Realizační tým navíc tentokrát střídal o něco dříve, než bývá zvykem. "Už v první půli bylo vidět, že někteří hráči nehrají standard, jaký jsme očekávali. Měli jsme nachystaná střídání, to se změnilo tím, že Adam Fousek měl menší zdravotní problémy a museli jsme ho vystřídat, abychom pošetřili jeho síly. Pak šel dolů i Michal Ševčík s Kubou Přichystalem, což jsou hodně vytěžovaní hráči a budeme je chtít použít i dál. Bylo to o tom, abychom sestavou rotovali, ani jsme nehleděli tolik na výkon. Kdybychom chtěli střídat kvůli výkonu, nechali bychom už v půli sedět tři hráče," upozornil brněnský odborník.

A co poměrně hektický závěr utkání? "Ne všechno jde úplně hladce, někdy se musí hodit za hlavu krása a zápas odbojovat, což se dnes podařilo. Věděli jsme, že dnešní zápas potřebujeme nutně zvládnout. Nemělo by se stávat, abychom se dostali v závěru pod tlak a neudrželi balon na polovině soupeře, s tím spokojenost určitě nepanuje. Teď nás čeká náročné utkání na Strahově se Spartou B, hráči budou regenerovat a od pátku se na zápas budeme chystat," avizoval na klubových stránkách Dostálek.

Ten mimochodem dokázal přerušit neúspěšnou domácí sérii s Ústím, protože Zbrojovka středečního protivníka skolila ve vlastním městě poprvé od dubna 1989. Tehdy vedl mužstvo František Cipro. "Pan Cipro je velký trenér a po jeho bok se v žádném případě nestavím. Série jsou od toho, aby pokračovaly nebo končily, my jsme ji ukončili v náš prospěch, jsme za to rádi. Podzimní vysokou výhru jsme v hlavě vůbec neměli, spíš to bylo o tom, že soupeř postavil mladé, běhavé mužstvo, s tím jsme měli problém. Věděli jsme, že David Jarolím sestavu hodně točí a nebojí se dělat změny, teď jich udělal dost a potrápili nás," neměl problém přiznat nadřízený Řezníčka, Berkovce a spol.

Galásek: Dosud jsem měl hodně málo odpovědnosti, teď jí budu mít daleko víc. Všechno spadne na mě

Zdroj: fczbrno.cz