Baník potřebuje, aby z něj spadlo psychické břemeno a závaží. Galásek věří, že jeho tým může v Plzni obstát a uspět

Baník potřebuje, aby z něj spadlo psychické břemeno a závaží. Galásek věří, že jeho tým může v Plzni obstát a uspět

Devětadvacáté kolo Fortuna:ligy proti sobě svede i hráče, kteří se aktuálně perou o čelo střelecké tabulky - Jean-Davida Beauguela a Ladislava Almásího, což znamená, že se utkají Plzeň s Baníkem.

Pro Baník, jemuž poslední kola nevyšla, což svým předčasným koncem odnesl i Ondřej Smetana, půjde o velmi těžký oříšek k rozlousknutí - Viktoria je totiž neporažena již patnáct kol v řadě.

Slezská značka naopak čeká na tříbodový zisk pět kol a čtvrté Slovácko jí v tabulce notně odskočilo. "Potřebujeme, aby z nás spadlo psychické břemeno a závaží po několika nepovedených utkáních. O to se na trénincích také snažíme, aby si hráči věřili a odehráli utkání proti Plzni se zdravým sebevědomím," pronesl na webu fcb.cz nový hlavní kouč Tomáš Galásek, jehož slova vyšla na fcb.cz.

"Víme, že Hradec nám vůbec nevyšel, ale utkání jsme si analyzovali a pojmenovali jsme si chyby. Věřím, že tohle mužstvo může v Plzni obstát a uspět. Samozřejmě řešíme sestavu, protože nám vypadli dva stopeři, ale musíme si s tím poradit a poradíme si s tím," doplnil na fcb.cz reprezentační asistent.

Zatímco Viktoria nebude moci nasadit Kašu, Pachlopníka a Potočného, hostům bude chybět Svozil, Ekpai, Juroška, Lischka, Falta i Janošek.

Slavia novou evropskou soutěž neovládne. Tito její hráči v ní však zanechali parádní dojem!

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.