Rezerva Sparty zdolala lídra, Jihlava s Táborskem pouze remizovala, Vyškov bere bod z Ústí, Opava taktéž z Líšně

Rezerva Sparty zdolala lídra, Jihlava s Táborskem pouze remizovala, Vyškov bere bod z Ústí, Opava taktéž z Líšně
AKTUALIZOVÁNO

Čtyřiadvacátým kolem pokračuje o Velikonocích také druhá česká nejvyší soutěž. Ta měla v sobotu na programu čtyři utkání. Příbram si na domácím hřišti poradila s Vlašimí 2:1 a stejným výsledkem zdolal Prostějov pražskou Duklu. Vyškov pak remizoval v Ústí nad Labem 1:1 a stejně tak bere Opava bod za jednobrankovou remízu s Líšní. Poslední Žižkov doma remizoval s Třincem, Sparta B ukončila vítěznou sérii Zbrojovky. Táborsko doma uhrálo s Vysočinou Jihlava remízu.
Z vyrovnaného utkání mezi Ústí nad Labem a Vyškovem si nakonec odnášejí oba týmy po bodu. K vidění byl bojovný fotbal, který během první půle ale nepřinesl žádnou branku. Na ty si diváci v Ústí nad Labem museli počkat až na závěr utkání. Do vedení šli nejprve hosté v 78. minutě gólem Matyse, ovšem ústeckému týmu se podařilo vyrovnat o pět minut později brankou Krobota. Zápas tak skončil vzhledem k jeho průběhu zaslouženou dělbou bodů.

Vlašim se v souboji s Příbramí dostala do vedení už ve třinácté minutě brankou Tomáše Zlatohlávka. O jedenáct minut později však již bylo vyrovnáno, protože se trefil přesně Tomáš Pilík. Příbram měla v prvním poločase obrovské množství příležitostí, ale obrat se jí povedl až v nastaveném čase druhé půle, kdy se trefil Denis Halinský.

V souboji Prostějova s Duklou Praha se domácí fotbalisté dostali do vedení hned ve třetí minutě. Dukle se sice podařilo vyrovnat, ale po půl hodině se domácím fotbalistům povedlo vrátit vedení zpět nasvoji stranu. A jelikož už byl k vidění poté jen spíše velký boj o každý balón, ale šancí moc nepřibývalo, udrželi fotbalisté Prostějova vedení pro sebe.

Duel o baráž mezi Líšní a Opavou nakonec končí jednobrankovou remízou. Především ve druhém poločase byla k vidění pořádná bitva, která gradovala v samotném závěru. Opava hrála díky vyloušení domácího Málka téměř třicet minut přesilovku, kterou navíc velmi rychle využila. I nadále navíc zlobila, ale Líšeň už ji do ničeho nepustila a všemu se ubránila. Díky gólu z druhé části první půle tak Líšeň doma s Opavou ztratila pouze dva body a ne nakonec všechny tři.

Ve šlágru druhé nejvyšší české soutěži mezi béčkem Sparty a Brnem byli úspěšnější domácí Pražené, kterým tři body zajistil v 55. minutě Ryneš. Sparta tak poskočila na třetí místo o skóre za Vlašim. I přes prohru Zbrojovka má na čele náskok stále 14 bodů.

Jihlava navázala na dobré výkony z posledních týdnů, nicméně proti Táborsku to stačilo pouze na bod za remízu 1:1. Jako první se ujala vedení Vysočina, když se z penalty prosadil svým premiérovým gólem v novém dresu bývalý slávista Tijani Belaid. Po obrátce vyrovnal zkušený Jakub Navrátil.

Fortuna národní liga, 24. kolo:

Ústí nad Labem - Vyškov 1:1 (0:0)
Branky: 83. Krobot – 78. Matys.

Příbram - Vlaším 2:1 (1:1)
Branky: 24. T. Pilík z pen., 90+2. Halinský – 13. Zlatohlávek.

Prostějov - Dukla Praha 2:1 (2:1)
Branky: 3. Schaffartzik, 31. Hönig – 20. Šebrle.

Líšeň - Opava 1:1 (1:0)
Branky: 36. Zikl – 65. Kadlec.

Sparta Praha B - Zbrojovka Brno 1:0 (0:0)
Branka: 55. Ryneš

Žižkov – Třinec 2:2 (1:1)
Branky: 23. Vandas, 90+1. Súkenník – 38. Machuča, 60. Habusta

Táborsko – Jihlava 1:1 (0:1)
Branky: 65. Navrátil – 18. Belaid z pen.
ČK: 82. Tusjak (Táborsko)

Varnsdorf - Chrudim 2:1 (0:1)
Branky: 53. Djordjic  - 16. Průcha, 48. Firbacher
ČK: 2. Zbrožek