Hráčů jako Hložek v Česku moc není, svou výjimečnost hlavně potvrzuje v zápasech, stavíme na něm, přiznává Vrba

Hráčů jako Hložek v Česku moc není, svou výjimečnost hlavně potvrzuje v zápasech, stavíme na něm, přiznává Vrba
OBSAHUJE OHLASY

Sparta po jasné výhře nad Slováckem stále zůstává v boji o titul za první Slavií a druhou Plzní. V atraktivním duelu se prosadili Hancko, Dočkal a Hložek, za hosty Holzer.

„Zápas byl hodně atraktivní. Obě mužstva myslela hlavně na útok. Kdyby zápas skončil 6:6, nikdo by se asi nedivil. Stoprocentních šancí na obou stranách bylo hodně. To se málokdy vidí. Nevím, jestli to bylo po chybách mužstev nebo naopak schopností soupeřů. To už si zvažte vy. Pro diváka to byl atraktivní zápas. My jsme byli šťastnější a vstřelili víc branek než Slovácko. Ale Slovácko určitě odehrálo velice dobré utkání,“ hodnotil utkání trenér Vrba na klubovém webu sparta.cz.

Adam Hložek se stal nejmladším hráčem v historii, který odehrál stý ligový zápas. „Ukazuje to na jeho výjimečnost. Je to hráč, kterých v Česku moc není. On to hlavně v těch zápasech také potvrzuje. Trenéři ho stavěli proto, že ho stavět chtěli. Věříme mu, že je schopen mužstvu pomoct. Je to hráč, na kterém i v tomto věku stavíme a který je pro Spartu strašně důležitý,“ pochválil svého svěřence kouč.

Poprvé v lize nenastoupil za Spartu Wiesner. „Vždycky je důležitá souhra těch čtyř obránců. Když spolu hrají dvacet nebo třicet kol, je to určitě vidět. Můžou se zabezpečovat úplně naslepo. My jsme tam měli dva hráče, kteří na postech nahrazovali hráče, kteří normálně na těch pozicích hrají. Krejda i Sak nahrazovali fotbalisty, kteří nebyli zdravotně v pořádku a nemohli nastoupit. Vsadili jsme na ně proto, že mají velké útočné schopnosti dopředu a budou nás v útočné fázi podporovat. V defenzivě najdeme věci, které měli dělat lépe. Na druhou stranu nám v tvořivosti hodně pomáhali,“ poznamenal na webu sparta.cz Vrba.

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.