Na další podpis na Hané lákali Hálu několikrát. On však touží po změně a nové výzvě a v Sigmě za 10 dní končí

Na další podpis na Hané lákali Hálu několikrát. On však touží po změně a nové výzvě a v Sigmě za 10 dní končí

Vedení Sigmy se dohodlo se záložníkem Martinem Hálou na předčasném ukončení jeho smlouvy a on tak skončí na Andrově stadionu ke 30. dubnu 2022.

Důvodem je zdravotní stav středopolaře, který vynechal kvůli achillovce konec podzimu a během jara se jeho stav nezlepšil natolik, aby mohl naplno trénovat, natož absolvovat soutěžní zápasy.

Protože mu kontrakt dobíhal k 30. červnu a on ho neplánoval prodloužit, jeho konec se uspíšil o dva měsíce...

"Už delší dobu jsem přemýšlel o tom, že bych chtěl zkusit nějakou novou výzvu, změnu. Nějakou dobu jsem v Olomouci strávil a lákalo mě vyzkoušet si zase něco nového. Jsou tam i jiné věci mimo fotbal, rodinný život. Bylo toho víc, než jen zranění," ozřejmil na webu sigmafotbal.cz svěřenec Václava Jílka.

Hanácká značka o něj sice stála, nicméně nyní si bude muset zvyknout na časy bez něj. "S Martinem jsme se o prodloužení smlouvy v minulosti bavili několikrát. On sám avizoval, že by jej lákala změna prostředí a nová výzva. Nakonec to dopadlo tak, že by u nás měl odehrát alespoň jarní část soutěže, což mu ale znemožnilo zranění. Ve finále jsme se tedy dohodli na předčasném ukončení smlouvy. Za odvedené služby pro Sigmu během celého jeho působení se mu sluší poděkovat. Přejeme mu hodně štěstí a především zdraví do budoucna," doplnil na klubových stránkách sportovní ředitel Ladislav Minář.

Bývalý mládežnický reprezentant je odchovancem Sigmy, kromě níž si však zahrál také za Nitru, Slovácku či Dynamo České Budějovice. Až do svého zranění patřil k nejvýraznějším borcům Olomouce, v úvodu ligového podzimu totiž nastřílel během 951 minut šest branek.

Nyní si bude moci vítěz domácího poháru z roku 2012 a trojnásobný šampion FNL jako volný hráč domluvit angažmá kdekoliv se mu zamane...

Plzeň trpělivě čeká na stanovisko spolumajitele New Jersey Devils, Beauguel si odchod z Doosan arény nerozmyslel...

Zdroj: sigmafotbal.cz